رزومه

آرمان

پایان پشتیبانی از جی میل در ویندوزهای اکس پی و ویستا

دسته ها: اخبار فناوری اخبار

به نقل از مهر، بر اساس اعلام گوگل این دو نسخه قدیمی از ویندوز تنها از نسخه ۴۹ مرورگر کروم پشتیبانی کرده و قادر به ارائه خدمات بر روی نسخه های جدیدتر مرورگر مذکور نیستند. شرکت مایکروسافت هم پشتیبانی از ویندوزهای یاد شده را متوقف کرده و در صورت شناسایی آسیب پذیری های امنیتی بر روی آنها حاضر به عرضه وصله های نرم افزاری نیست. همین امر استفاده از خدمات مختلف و از جمله جیمیل در ویندوزهای ایکس پی و ویستا را دشوار می سازد.

پشتیبانی ویندوزهای ایکس پی و ویستا از نسخه ۴۹ مرورگر کروم و نه نسخه های جدیدتر باعث می شود تا رابط کاربری جدید جیمیل بر روی آنها به درستی عمل نکند. تازه ترین نسخه مرورگر کروم که توسط گوگل عرضه شده نسخه ۵۵ است و حاوی به روزرسانی های امنیتی عمده ای است. لذا گوگل کاربران را تشویق به مهاجرت به همین نسخه از مرورگر کروم کرده است.

گوگل می گوید کاربرانی که از نسخه های قدیمی مرورگر کروم(قدیمی تر از ۵۵) استفاده می کنند در برابر حملات هکری آسیب پذیر خواهند بود. کاربران نسخه های قدیمی تر کروم هنوز می توانند به جیمیل دسترسی یابند، اما از دسامبر ۲۰۱۷ این دسترسی محدود به نسخه ساده و HTML این خدمات خواهد بود.

اخبار فناوری اخبار