رزومه

آرمان

پذیرش بدون آزمون در آموزشکده‌های فنی وحرفه‌ای خوزستان

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

رئیس منطقه ۵ دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: با موافقت سازمان سنجش آموزش کشور پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ در ۹ رشته و گرایش مقطع کاردانی از ۱۳ رشته موجود در ۵ آموزشکده فنی استان، بدون آزمون ورودی و فقط بر اساس سوابق تحصیلی (‌نمره معدل‌) انجام می‌شود.

سید بهزاد علوی با اعلام این خبر افزود: بر اساس موافقت سازمان سنجش و آموزش کشور پذیرش دانشجو در ۹ رشته و گرایش مقطع کاردانی از جمله برق (‌الکترونیک و ابزاردقیق‌)، ‌ساخت و تولید (‌ماشین ابزار)‌، نقشه‌کشی عمومی (‌نقشه‌کشی و طراحی صنعتی‌)‌، ساختمان (‌کارهای عمومی ساختمان‌)‌، اجرای ساختمان‌های بتونی‌، نگهداری و مرمت ساختمان‌، نقشه‌کشی معماری ‌(‌معماری‌)‌، صنایع شیمیایی (‌صنایع شیمیایی‌)‌، شیمی آزمایشگاهی (‌گرایش صنعتی‌) بدون آزمون ورودی و فقط براساس سوابق تحصیلی خواهد بود.

وی با بیان این‌که پذیرش دانشجو براساس شرط معدل و سوابق تحصیلی فرصت مغتنمی برای فارغ‌التحصیلان هنرستان‌های استان جهت ادامه تحصیل و تکمیل مهارت‌های فنی آن‌ها است، گفت: داوطلبانی که تا زمان ثبت‌نام دانش‌آموز سال آخر محسوب می‌شوند و موفق به اخذ دیپلم خود نشده‌اند، باید در زمان توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه (۱۹/۵/۹۵ لغایت ۲۱/۵/۹۵) نسبت به ویرایش و یا درج معدل کل دیپلم خود از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش اقدام نمایند.

رئیس منطقه ۵ دانشگاه فنی و حرفه‌ای تصریح کرد: برای سال تحصیلی جدید ۳۷ درصد به ظرفیت پذیرش دانشجوی فنی استان اضافه شده است؛ همچنین با پیگیری‌های انجام‌شده امسال در ۲ رشته مهندسی ساخت و تولید و کارشناسی حسابداری، نیز دانشجو پذیرش می‌شود.

علوی با اشاره به این‌که ثبت‌نام برای آزمون آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای از ۲۲ اردیبهشت‌ماه آغازشده است، خاطرنشان کرد: مهلت ثبت‌نام تا روز ۲۹ اردیبهشت‌ماه تعیین شده است و از طریق سایت سازمان سنجش کشور انجام می‌شود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار