استخدام سرپرست فروش

پذیرش دانشجویان ارشد در رشته‌های کم رقابت از طریق سوابق تحصیلی

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دانشجویان ارشد در رشته‌های “کم رقابت” صرفا از طریق سوابق تحصیلی پذیرش می‌شوند

علیرضا منادی سفیدان در گفت‌‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به موافقت ستاد ملی کرونا با پیشنهاد عدم برگزاری کنکور ارشد در شرایط کرونایی، گفت: بر این اساس مقرر شد برای رشته‌ محل‌هایی که تعداد داوطلب آن‌ها در آزمون کارشناسی ارشد کمتر از ظرفیت است کنکور برگزار نشود و پذیرش از طریق سوابق تحصیلی باشد.

وی  اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا یکی از موضوعاتی که کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به طور جدی پیگیری کرد، جذب دانشجویان به ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بدون برگزاری آزمون بود که این مسئله در شورای عالی سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مطرح و مقرر شد این پیشنهاد از دو طریق پیگیری شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس افزود: نخست اینکه مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا اخذ شود و دوم، موضوع از طریق مجلس پیش برده شود که طرحی دو فوریتی در این راستا برای اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در مجلس در حال تدوین است.

منادی سفیدان یادآور شد: مصوبه مجلس به این دلیل نیاز است که آیین نامه‌های مربوط به برگزاری آزمون ارشد با این مصوبه باید تغییر کند و تبصره‌ای به مصوبه قانون جذب و پذیرش دانشجو اضافه شود.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس اضافه کرد: در حال حاضر با پیگیری‌‎های صورت گرفته از جانب کمیسیون آموزش، مجوز مربوطه از ستاد ملی کرونا اخذ شد و برای کنکور دانشجویان ارشد با روش جدید برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: بر اساس این مصوبه؛ با توجه به شیوع کرونا و مخاطرات احتمالی انتقال این بیماری، مقرر شد برای رشته‌ محل‌هایی که تعداد داوطلب آن‌ها در آزمون کارشناسی ارشد کمتر از ظرفیت است، بدون برگزاری آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و معدل دوره کارشناسی پذیرش دانشجو به صورت متمرکز انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس تخمین زد که بالای ۹۰ درصد رشته‌های آزمون کارشناسی ارشد شرایط فوق را دارند و به اصطلاح “کم رقابت” هستند، لذا نیاز به حضور داوطب در جلسه برگزاری کنکور نخواهد بود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار