نیکان

پذیرش دانشجو براساس شاخص های جدید در سال ۱۴۰۰

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

وزیر علوم تحقیقات و فناوری از اولویت‌ها و برنامه‌های این وزارتخانه تا پایان دولت خبر داد و گفت: پذیرش دانشجو در سال جدید براساس شاخص‌های جدید صورت می‌گیرد.
منصور غلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اولویت‌های کاری وزارت علوم در سال ۱۴۰۰ گفت: در چند ماه باقی مانده از این دولت در سال جاری تلاش می‌کنیم برنامه ساماندهی دانشگاه‌ها را نهایی کنیم چون اگر رها شود ممکن است در اجرای آن فاصله ایجاد شود.
وی ادامه داد: برنامه بعدی اصلاح آئین نامه ارتقا اعضای هیأت علمی است که حدود ۵ سال از بازنگری نسخه‌ای که در حال اجرا است، می‌گذرد و نیاز به اصلاح و بازنگری دارد و باید با توجه به شرایط روز اصلاح شود بنابراین در اوایل سال جاری اصلاح می‌شود و تکلیف شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
وزیر علوم افزود: پذیرش دانشجو در کشور بر اساس شاخص‌های کیفی نظام مند می‌شود و سال ۱۴۰۰ پذیرش دانشجو بر اساس شاخص‌های جدید خواهد بود. از شاخص‌های اصلی آن هیأت علمی است که باید دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو هیأت علمی استاندارد از نظر تعداد، رشته و گرایش داشته باشند تا دانشجو بگیرند به دانشگاه‌هایی که این شاخص‌ها را نداشته باشند دانشجو داده نمی‌شود.

غلامی ادامه داد: برای دانشگاه‌های آزاد و غیرانتفاعی که بخش غیردولتی هستند با یک اغماضی از نظر نوع قرارداد استخدامی، تعداد هیأت علمی آنها را کم نکرده‌ایم اما اعلام کرده‌ایم اگر هیأت علمی تمام وقت نیست، می‌توانید از هیأت علمی پاره وقت نیز استفاده کنید، همچنین آنها برای برخی رشته‌ها می‌توانند از ظرفیت استاد مدعو استفاده کنند.

وی افزود: همچنین در سال جدید تلاش می‌کنیم پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی نیز مبتنی بر شاخص‌های کیفی دانشگاه‌ها باشد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار