رزومه

آرمان

پرداخت مطالبات حق‌التدریس و پاداش بازنشستگان در هفته معلم

دسته ها: اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار

سیروس خدادادی با اعلام این خبر اظهار کرد: سال جاری مطالبات ۶ ماه حق‌التدریس معلمان رسمی پرداخت نشده است؛ ضمن آن‌که یک ماه نیز از گذشته طلبکار هستند.

وی افزود: در مجموع دبیران رسمی که به‌صورت اضافه‌کار حق‌التدریس بر می‌دارند، هفت ماه و نیروهای آزاد نیز چهار ماه طلبکار هستند که البته از این تعداد حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر تنها به‌صورت حق‌التدریس با آموزش‌وپرورش همکاری دارند.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره‌کل آموزش‌وپرورش خوزستان مجموع مطالبات حق‌التدریس را حدود ۴۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: همجنین ۱۸۰ نفر از یک‌هزار و ۴۰۰ بازنشسته سال ۹۳ هنوز پاداش بازنشستگی خود را دریافت نکرده‌اند که این مطالبات نیز حدود ۷٫۵ میلیارد تومان است و آن را در همین هفته پرداخت خواهیم کرد.

خدادادی با بیان این‌که این اعتبار از سوی وزارت ابلاغ شده است و طی امروز تا فردا به حساب آموزش‌وپرورش استان واریز می‌شود، در خصوص دیگر مطالبات معلمان اظهار کرد: پاداش سال ۹۴ معلمان نیز هنوز پرداخت نشده است که انشاءالله آن را تا تابستان پرداخت خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۶۳ هزار نیروی آموزشی و اداری تعلیم‌وتربیت حدود ۹۵۰ هزار دانش‌آموز را در استان بر عهده دارند که از این تعداد حدود ۷۰ درصد را نیروهای آموزشی و به‌اصطلاح “گچ به دست” تشکیل می‌دهند.

اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار