شرکت تبلیغاتی اهواز ملک

پُر متقاضی‌ترین رشته مهندسی را بیشتر بشناسید + درآمد ماهانه مهندسان مکانیک

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

مهندسان مکانیک با توجه به هوش و ذکاوت خود می‌توانند درآمدی بیش از ۱۰ میلیون تومان در ماه داشته باشند.
به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، مهندسی مکانیک شاخه‌ای از مهندسی است، که با طراحی، ساخت و راه‌اندازی دستگاه‌ها و ماشین‌ها سروکار دارد؛ مهندس مکانیک یکی از رشته‌های پرمتقاضی در بین رشته‌های مهندسی است، این رشته مهاجرت پذیری زیادی به خصوص در ابعاد نانو دارد و افراد زیادی در دنیا وارد فاز نانو می‌شوند.

تهیه و ساخت دستگاه‌هایی که انرژی‌های مختلف نظیر انرژی خورشید، انرژی هسته‌ای و انرژی شیمیایی را به کار می‌گیرند نیز در حوزهٔ این شاخه از دانش است. این رشته یکی از قدیمی‌ترین و گسترده‌ترین رشته‌های مهندسی است، مهندسی مکانیک گرایش مهندسی تبدیل انرژی، سخت‌ترین و بهترین و مهم‌ترین گرایش مهندسی مکانیک است و از مهندسی مکانیک عمومی سخت‌تر و مهتر و بهتر و با کاربرد علمی بالاتری است.

نانو بحث مهمی در تمام رشته‌ها پیدا کرده است اما باید اصول مهاجرت پذیری را در این رشته رعایت کرد و یکی از اصلی‌ترین اصول در مهاجرت پذیری زبان قوی است که بسیار در این رشته به کار می‌آید.

درآمد رشته مکانیک چقدر است؟
خود اشتغال بودن در رشته مهندسی مکانیک بسیار ضعیف است و مانند رشته‌ برق و کامپیوتر قدرت خوداشتغالی بالایی ندارد. اگر وارد حوزه مکانیک می‌شوید به خود اشتغالی فکر نکنید و به مهاجرت یا استخدام در یک ارگان دولتی باشید. حقوق این رشته اصولا مانند مابقی رشته‌هاست اما اگر وارد یک ارگان خاص مثل ایران خودرو شوید، می‌توانید حقوق ۱۰ الی ۱۵ میلیون داشته باشید اما یادتان نرود در این رشته حتما باید کار با نرم افزار را بلد باشید.

نرم افزار اتوکد، نرم افزار سالی ورد، نرم افزار آپوفیس جزو نرم‌های افزاری‌های تحلیلی مکانیکی هسستند که حتما باید این نرم افزار‌ها را بلد باشید. لیسانس گرفتن به تنهایی برای این رشته کارساز نیست و باید حتما این رشته را مهارتی بلد باشید، زبان نیز در این رشته بسیار مهم است در این صورت می‌توانید درآمد بالای ۱۰ میلیونی داشته باشید.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار