رزومه

آرمان

پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز به مناسبت روز خبرنگار

دسته ها: اخبار استان اخبار

پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز به مناسبت روز خبرنگار
برای «او» که قلمش را در راستای ترویج، توسعه، تعمیق و تثبیت آگاهي، عدالت، دانش و معنويت بکار می بندد.

بسم الله الرحمن الرحیم

۱۷ مرداد ماه سالروز شهادت مظلومانه خون نگار شهید، «محمود صارمی» است که با تیر تفکر واپسگرایی و کوته بیتی به شهادت رسيد و به پاس قدردانی از وی و همه شهیدان عرصه اطلاع رسانی، اين روز به نام خبرنگار ثبت تقویم روز شمار روزگار غرورانگیز میهن شد تا بهانه ای باشد برای خدا قوت و دست مریزاد گفتن به جامعه خبری کشورمان.

خبرنگاری و تولید و انتشار خبر، فارغ از سختی و صعوبت غیر قابل انکاری که از حیث شغلی بر آن مترتب است و در جای خود سر مقالی بلند بالا می طلبد، از حیث آگاهي بخشي نیز ، چون نقاط تاریکی از ذهن آدمی را روشن می سازد، بار ارزشی به خود می گیرد.

خبرنگار آنجا و آنگاه که تاریخ را ورق می زند و جغرافیا را در می نوردد تا وقایع را ثبت و حقایق را کشف کند، میخواهد دیروز را به امروز و امروز را به فردای مخاطبین پیوند زده تا راه پیش رو و آینده شان را منور سازد. «او» که قلمش را در راستای ترویج، توسعه، تعمیق و تثبیت آگاهي، عدالت، دانش و معنويت بکار می بندد، ارزشهای فنی، انسانی و ديني را یکجا مشتری گشته و گوی سبقت را از دیگران می رباید. آنگونه که امثال «صارمی ها» و ديگر شهيدان گوی سبقت ربودند و رستند. «او» پیش قراول صبوری است که به قصد تفحص راه باز میکند تا معبر عبور هموار گردد و من بر این باورم که بی قدرت جسارت کسی را طالب این همه مرارت نیست، که تجارت بی دردسر فراوان است و خبرنگار تاجر وادی معرفت ! اینجانب در کمال افتخار، ضمن گراميداشت این روز به یاد ماندنی، از تلاش و تکاپوی بی حد و حصری که براي احقاق حقوق مخاطبين در راستاي ارتقاء «آگاهي و دانش» و بویژه افزایش «آگاهی های سلامت محور» آنها مبذول می دارید، سپاسگزاری نموده و صمیمانه ترین تبریکات را بدین مناسبت تقدیم حضور يكايك شما عزيران مينمايم.

دکتر اسماعیل ایدنی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

اخبار استان اخبار