نیکان

پیگیری حذف کنکور دوره کارشناسی ارشد و دکتری

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: به طور اساسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به دنبال حذف کنکور هستیم منتهی این مقداری زمان بر است

به گزارش خبرنگار مهر، سعید رضا عاملی  در حاشیه یکصد و چهلمین جلسه ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور با بیان اینکه، چند جلسه است که دستور ستاد نقشه جامع علمی کشور موضوع کنکور است، افزود:  در حال بررسی ۸ سیاست کلان مربوط به این موضوع هستیم.

وی ادامه داد: به طور طبیعی بر اساس این ۸ سیاست کلان وزارتخانه های علوم و بهداشت بایستی ضوابط اجرایی شان را برای اخذ تصمیم نهایی در خصوص کنکور اعلام کنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: به طور اساسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به دنبال حذف کنکور هستیم منتهی این مقداری زمان بر است.

عاملی افزود: در دانشگاه های بسیاری از کشورها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری کنکور ندارند و بر اساس تقاضای دانشجو به دانشگاه یا در مقطع دکتری به استاد، دانشجو پذیرش می شود لذا بیشتر بحث ما روی کارشناسی متمرکز است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید براینکه حذف کنکور نیازمند حداقل یکسال کار مقدماتی و تمهیدات مورد نیاز است، گفت: برای سال ۱۴۰۰ اتفاقی نخواهد افتاد و کنکور به همین شکل فعلی برگزار می شود.

وی  اظهار امیدواری کرد که بخش سیاست گذاری مربوط به کنکور در جلسه آینده ستاد نقشه راهبری جامع علمی کشور جمع بندی شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص دغدغه های داوطلبان نظام قدیم و اینکه آیا تصمیم جدیدی در ارتباط با منابع درسی این دسته افراد برای شرکت در کنکور اتخاذ شده یا خیر اظهارکرد: بدلیل اینکه ما طبق مصوبات قبلی عمل می کنیم، لذا بر اساس همان تصمیمی است که وزارت علوم اعلام کرده است. برای کنکور سال آینده داوطلبان نظام قدیم و جدید یکسان خواهد بود و طبق منابع جدید سوالات طراحی خواهد شد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار