چطور حافظه خود را فعال نگه داریم؟

کاربر گرامی!

خواهشمند است جهت ارتباط با آگهی دهنده و کسب اطلاعات بیشتر، از اطلاعات تماس موجود در خود آگهی، شامل شماره تلفن، نشانی، ایمیل و وبسایت آن، استفاده نمایید.

"اهواز نیاز" هیچ اطلاعات بیشتری ندارد.

آگهی های موجود در "اهواز نیاز" توسط اشخاص و شرکت هایی درج می شوند که هیچ نوع رابطه ی حقیقی و یا حقوقی با این سایت ندارند.

مسئولیت مستقیم آگهی ها، با آگهی دهندگان آن می باشد و صحت و سقم آن توسط "اهواز نیاز" ادعا و یا تضمین نمی شود.

کانال تلگرام اهوازنیاز

نوع خوردن و نوشیدن، و رفتار بدن تضمین کننده سلامت حافظه است.

مدیریت استرس یکی از راه‌های سالم نگه داشتن حافظه است. استراتژی‌های مدیریت استرس از طریق تنفس عمیق، مدیتیشن، یوگا همگی می‌توانند به داشتن یک حافظه خوب کمک کنند.

به گزارش سلامانه، بیش از نیمی از بزرگسالان بالای ۶۰ سال نگران کند شدن یا از دست دادن حافظه خود هستند. به طوریک با هر گونه لغزش حافظه، آن را نشانه بزرگ ابتلا به آلزایمر می‌دانند.

علاوه بر مدیریت استرس، خواب خوب شبانه نیز در نگهداری از حافظه مهم است. خواب خوب شبانه خاطرات را تحکیم می‌کند. متاسفانه بسیاری از داروهای مورد استفاده برای درمان بی خوابی منجر به اختلال عملکرد حافظه می‌شود. به همین دلیل بهتر است به بهبود عادات خواب به جای استفاده از این داروها روی آورد.

ترک سیگار نیز برای بهبود حافظه مهم است. ثابت شده افرادی که در طی روز بیش از دو بسته سیگار در میانسالی مصرف می‌کنند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به زوال عقل هستند.

حفاظت از مغز در برابر آسیب‌ها نیز اهمیت زیادی دارد. ضربه به سر علت عمده از دست دادن حافظه است و خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش می‌دهد.

اخبار مرتبط