شرکت تبلیغاتی اهواز ملک

کاهش نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به سال قبل

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

کاهش نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به سال قبل

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به سال قبل کاهش یافته است، گفت: تاکنون 130 هزار نفر از سربازان دوره مهارت را در پادگان‌ها گذرانده‌اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در حاشیه همایش ملی مهارت، سرباز و اقتدار ملی گفت: براساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه اول امسال نرخ بیکاری نسبت به سه ماه مشابه سال قبل کاهش یافته است.

وی دلیل کاهش نرخ بیکاری را کاهش نرخ مشارکت و یا استفاده از وام‌های ارزان‌قیمت 4 درصد و 6 درصد در محیط روستاها دانست.

شریعتمداری این را هم گفت: سهم آمار اشتغال روستایی از کل اشتغال از 3 درصد سال قبل به 23.5 درصد رسیده است.

به گفته شریعتمداری، گرچه میزان سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی طی دو سال گذلشته کاهش یافته، ولی با استفاده از روش‌های جایگزین مانند منابع ارزان‌قیمت برای توسعه اشتغال در شهرهای زیر 10 هزار نفر،‌ میزان اشتغال بهتر شده است.

وزیر کار همچنین به بحث مهارت‌آموزی دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و نیز مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت: از محل مشاغل خانگی و آموزش واقعی در محل کار 93 هزار نفر آموزش دیده و مشغول کار شده‌اند و محصولات آنها در 32 نمایشگاه عرضه مستقیم ارائه شده است. 

* تعداد بیکاران چقدر است؟

وزیر کار با بیان اینکه جامعه ایرانی جوان است، در مورد تعداد بیکاران گفت: آنچه که مرکز آمار ایران اعلام کرده، همان آمار مدنظر است و تعداد بیکاران 2 میلیون و اندی نفر است.

وی همچنین بهبود فضای کسب و کار و رونق واحدهای تولیدی و تأمین سرمایه در گردش و سهولت در نظام‌های تأمین اجتماعی و پرداخت مطالبات و نیز مالیات تولیدگرا را از روش‌های ایجاد اشتغال دانست.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار