رزومه

آرمان

کمبود ۳ هزار و ۷۰۰ معلم ورزش در مدارس / رشد ۳۵ درصدی بودجه تربیت بدنی

دسته ها: اخبار آموزش و پرورش اخبار

کمبود ۳ هزار و ۷۰۰ معلم ورزش در مدارس / رشد ۳۵ درصدی بودجه تربیت بدنی

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از رشد ۳۵ درصدی بودجه این معاونت در سال آینده خبر داد.

مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش درگفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص وضع نیروی انسانی تربیت بدنی در مدارس اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال سه ساعت درس تربیت بدنی جزو برنامه‌های درسی قرار گرفته با کمبود نیرو در پایه‌های مختلف مواجه هستیم.

وی ادامه داد: کمبود نیروی تربیت بدنی در مدارس قریب به ۳ هزار و ۷۰۰ معلم برآورد شده است که با توجه به این شرایطی نیاز به تأمین نیروی انسانی وجود دارد.

حمیدی تصریح کرد: تأمین نیروی تربیت بدنی از طریق دانشگاه فرهنگیان و جذب نیروی انسانی با هماهنگی مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش انجام خواهد شد و در تلاش هستیم تا افزایش سهمیه در روند جذب نیرو آزمون های استخدامی داشته باشیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال با استقرار پایه یازدهم یک ساعت به این پایه اضافه شده همچنین برای سال آخر متوسطه دوم این درس که تاکنون وجود نداشته جزو برنامه درسی قرار گرفته و در عرض یکسال سه ساعت افزایش درسی داشتیم.

وی در مورد وضع بودجه معاون تربیت بدنی در سال آینده عنوان کرد: حدود ۳۵ درصد افزایش در ردیف بودجه تربیت بدنی پیش بینی شده که این افزایش ناشی از تأمین اعتبار از قسمت‌های مختلف نظیر عوارض سیگار است و امیدواریم با تخصیص اعتبار در حوزه برنامه‌های تربیت بدنی و سلامت موفق ظاهر شویم.

اخبار آموزش و پرورش اخبار