استخدام چهار کارمند خانم

کنکور ۹۸/ ترفند‌های تست زنی برای کنکوری‌ها

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

کنکور ۹۸/ ترفند‌های تست زنی برای کنکوری‌ها

کنکور؛ آزمون مهم علمی است که با برنامه ریزی دقیق و رعایت نکات کلیدی می‌توان نتیجه خوبی در آن کسب کرد.
به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

نحوه تست زدن کنکوری‌ها
پویا علاالدینی شورمستی مشاور تحصیلی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نحوه تست زدن، اظهار کرد: ما دو دسته تست یادگیری و تست تقویتی داریم؛ تست یادگیری تست‌هایی هستند که باید همراه با درس زده شوند و تعداد آنها خیلی زیاد نیست و برای درک بهتر درس هستند.

وی بیان کرد: تست‌های تقویتی با فاصله از مطالعه درس زده می‌شوند و هدف آنها افزایش سرعت در حل کردن و افزایش تسلط است؛ کنکوری‌ها باید در قدم اول این دو تست را از یکدیگر جدا کنند، پس اگر درسی را خواندند اول باید تست‌های یادگیری را بزنند سپس به سراغ تست‌های تقویتی بروند.

علاالدینی شورمستی ادامه داد: در تست‌های تقویتی باید یک ریتم را رعایت کنند و نباید از ابتدا تست‌های سخت بزنند، یعنی اول به سراغ تست‌های آسان بروند، سپس به سراغ تست‌های متوسط رفته و در نهایت مشغول تست‌های سخت شوند تا با این کار بر درس تسلط یابند و بتوانند کارها را بهتر انجام دهند.

این مشاور تحصیلی افزود: دانش آموزان باید توجه کنند که زمانی که تست‌ها را زدند پاسخ تشریحی را نیز بررسی کنند؛ در واقع تست‌ها بخشی از یادگیری از درس‌ها هستند و نکاتی که در پاسخنامه‌های تشریحی وجود دارد، باید به منبع مطالعاتی خود اضافه کنند؛ از طرفی تست‌ها را نیز باید علامت گذاری کنند تا در مراجعه مجدد به سراغ تست‌های آسان نروند و آنها را جدا کرده باشند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار