یارانه شهریور ساعت 24 روز پنج‌شنبه واریز می‌شود

کاربر گرامی!

خواهشمند است جهت ارتباط با آگهی دهنده و کسب اطلاعات بیشتر، از اطلاعات تماس موجود در خود آگهی، شامل شماره تلفن، نشانی، ایمیل و وبسایت آن، استفاده نمایید.

"اهواز نیاز" هیچ اطلاعات بیشتری ندارد.

آگهی های موجود در "اهواز نیاز" توسط اشخاص و شرکت هایی درج می شوند که هیچ نوع رابطه ی حقیقی و یا حقوقی با این سایت ندارند.

مسئولیت مستقیم آگهی ها، با آگهی دهندگان آن می باشد و صحت و سقم آن توسط "اهواز نیاز" ادعا و یا تضمین نمی شود.

کانال تلگرام اهوازنیاز

آنطور که رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده، یارانه شهریور به روال ماه‌های اخیر در بیست و ششم ماه جاری واریز خواهد شد.

یارانه شهریورماه، شصت و هفتمین مرحله از پرداخت‌های نقدی است که ساعت ۲۴ روز پنجشنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. این موضوع را امروز نوبخت – رئیس سازمان برنامه و بودجه – در نشست هفتگی خود اعلام کرده است.

در حدود شش سال گذر از پرداخت یارانه‌های نقدی، همواره منابع ناشی از تغییر قیمت حامل‌های انرژی حتی به اضافه آن منابع قانونی قابل صرف از خزانه دولت، برداشت شده و به توزیع نقدی اختصاص پیدا کرده که بخش‌های تولیدی و رفاهی از جمله سلامت که در قانون مورد توجه قرار گرفته و تا ۳۰ درصد از درآمدهای هدفمندی سهم می‌برد، مبلغ خاصی دریافت نکرده و از قانون جامانده است.

این در حالی است که نوبخت، در تازه‌ترین اظهارات خود وعده داده که بیش از ۸۰۰۰ میلیارد تومان به بیمه سلامت کمک خواهد شد تا بتواند پرداخت‌هایش را به روز کند.

در مجموع تاکنون بیش از ۲۲۰ هزار میلیارد تومان بابت یارانه‌های نقدی پرداخت شده و ماهانه تا ۳۴۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت به بیش از ۷۵ میلیون نفر هزینه می‌شود. با این حال با وجود الزام قانون بودجه امسال به حذف چند گروه درآمدی یارانه بگیر که تا ۲۴ میلیون نفر را پوشش می‌دهد تاکنون دولت اعلامی مبنی بر اقدام برای حذف این تعداد که البته با تصویب آن مخالف بوده، نداشته است. ولی آخرین آمارها حاکی از آن بوده که از سال گذشته تاکنون حدود سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر حذف شده‌اند. این در حالی است که تعداد حذف شده‌ها بیش از چهار میلیون نفر بوده ولی با اعتراض‌های انجام‌شده و بررسی از سوی سازمان‌های ذیربط، بخشی از آن‌ها به فهرست سازمان هدفمندی برگشته‌اند.

اخبار مرتبط