نیکان

۲۰ مهر؛ آخرین فرصت دانشگاه‌ها برای مصاحبه مجازی دکتری

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

سخنگوی سازمان سنجش از پایان مهلت یک ماهه دانشگاه‌ها برای انجام مصاحبه مجازی دکتری تا یکشنبه ۲۰ مهر خبر داد.

 

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین مهلت انجام مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه ها گفت: کنکور دکتری ناپیوسته ۹۹ برای ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پنج شنبه ۹ مرداد در ۶۰ شهر کشور برگزار شد.

زرین آمیزی درباره نتایج دکتری بیان کرد: نتایج نهایی پذیرش داوطلبان دکتری تخصصی سال ۱۳۹۹ برای ورود به دانشگاه‌ها اول شهریور  اعلام و بعد از آن ثبت نام شروع شد.

سخنگوی سازمان سنجش گفت: تعداد داوطلبانی که در مرحله اول مجاز به انتخاب رشته دکتری شده بودند، ۱۱۶ هزار و ۴۰ نفر است که از این تعداد ۶۲ هزار و ۹۳۸ نفر در دوره های روزانه مجاز شدند. بر اساس آمار نهایی ۸۷ هزار و ۴۴۵ نفر در مهلت در نظر گرفته شده نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کردند.

او اظهار کرد: با پایان مهلت انتخاب رشته نیز ۴۱ هزار و ۳۶۲ نفر یعنی سه و نیم برابر ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها امکان دعوت به مصاحبه پیدا کردن در حالی که ظرفیت کل کنکور دکتری برای امسال ۱۳ هزار و ۹۸۱ نفر است که با ظرفیت ۱۰ هزار نفری دانشگاه آزاد اسلامی به حدود ۲۴ هزار نفر می‌رسد.

زرین آمیزی درباره آخرین مهلت دانشگاه ها برای دعوت به مصاحبه علمی افزود: دانشگاه‌ها تا ۲۰ مهر مهلت دارند نسبت به اتمام فرایند مصاحبه دکتری با داوطلبان اقدام کنند.  پذیرفته شدگان با توجه به اعلام دانشگاه‌ها می‌توانند نسبت به ثبت نام و شروع ترم جدید تحصیلی در آبان  اقدام کنند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار