رزومه

آرمان

۲۵ خرداد، آخرین مهلت انتخاب کد رشته محل برای پذیرفته شدگان ارشد

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

۲۵ خرداد، آخرین مهلت انتخاب کد رشته محل برای پذیرفته شدگان ارشد

مشاور عالی سازمان سنجش کشور گفت: داوطلبان پذیرفته شده در آزمون کارشناسی ارشد تا پایان روز ۲۵ خرداد ماه برای انتخاب کد رشته محل‌های مورد نظر خود فرصت خواهند داشت.

حسین توکلی در گفت و گو با میزان گفت: نتیجه اولیه آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ از ساعت ۱۹ روز گذشته به روی سایت سازمان سنجش کشور قرار گرفت.

وی افزود: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند باید بر اساس اطلاعیه‌ای که به روی سایت سنجش قرار گرفته نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های مورد علاقه خود اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش کشور با اشاره به فراهم شدن شرایط برای انتخاب ۱۰۰ کد رشته محل از سوی هر داوطلب اظهارکرد: هر داوطلب می‌تواند برای انتخاب صد کد رشته محل از میان کد رشته محل‌های تحصیلی خود یا کد رشته‌های امتحانی مجاز اقدام کنند.

توکلی در خصوص زمان در نظر گرفته شده برای داوطلبان جهت انتخاب رشته تصریح کرد: مهلت انتخاب رشته از روز یکشنبه ۲۱ خرداد تا ساعت ۲۴ پنج شنبه ۲۵ خرداد ماه تعیین شده است.

وی ادامه داد: داوطلبان با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه یا کد رهگیری که در پایان ثبت نام اولیه از سیستم به داوطلب داده شده است می‌توانند برای ثبت کد رشته محل‌های انتخابی به ترتیب اولویت علاقه و تکمیل فرم اقدام کنند.

مشاورعالی سازمان سنجش کشور با ارائه آماری از تعداد داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته تعیین شده اند خاطرنشان کرد: از تعداد ۷۰۷ هزار و ۶۰۳ داوطلب حاضر در آزمون کارشناسی ارشد تعداد ۶۵۶ هزار و ۱۸۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.

توکلی افزود: از این تعداد ۳۲۵ هزار و ۲۲۷ نفر زن و ۳۳۰ هزار و ۹۵۶ نفر مرد هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش کشور با اشاره به آمار داوطلبانی که تاکنون اقدام به دریافت پرینت کارنامه خود شده اند اذعان کرد: تا ساعت ۸ صبح امروز سه شنبه ۱۶ خرداد، تعداد ۴۲۱ هزار و ۸۱۶ داوطلب برای دریافت پرینت کارنامه خود اقدام کرده اند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار