نیکان

۳ زمان برای آغاز سال تحصیلی دانشگاه آزادی ها

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

سخنگوی دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه شهریه ترم جدید لزوما افزایشی نیست، گفت: با توجه به شرایط موجود، ممکن است شهریه برخی کدرشته ها کاهشی باشد و یا برخی دیگر ثابت بماند و یا افزایش پیدا کند.

حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره زمان آغاز سال تحصیلی در دانشگاه آزاد توضیح داد و گفت: سال تحصیلی جدید برای دانشجویان سنواتی دانشگاه از ۱۵ شهریور ماه آغاز می‌شود. دانشجویان جدید الورود نیز به دو دسته تقسیم می‌شوند نخست آن‌هایی که بدون کنکور در دانشگاه آزاد ثبت نام کرده اند که این افراد تا هفتم مهرماه برای ثبت نام فرصت دارند و پس از آن مدارک و سابقه علمی آنها بررسی خواهد شد. چند روز بعد نیز کلاس‌ها شروع می‌شود.

سخنگوی دانشگاه آزاد افزود: دسته دیگر آن‌هایی هستند که از طریق کنکور در دانشگاه آزاد ثبت نام کرده اند که براساس اعلام سازمان سنجش قرار است اسامی پذیرفته شدگان تا ۲۰ مهرماه به دانشگاه اعلام شود. دانشگاه آزاد در مورد دانشجویان جدیدالورود با همه زیر نظام‌های آموزش عالی کشور هماهنگ است.

وی درباره چگونگی برگزاری کلاس‌ها در نیمسال جدید تحصیلی گفت: دانشگاه آزاد آمادگی کامل دارد که کلاس‌ها را چه به صورت مجازی و چه به صورت حضوری و نیمه حضوری برگزار کند. خوشبختانه تجربه خوبی از برگزاری آموزش مجازی در ترم قبل به دست آمد و دانشگاه آزاد سامانه LMS خود را بالا آورد که این سامانه قطعاً به افزایش کیفیت آموزش مجازی کمک خواهد کرد.

حیدری با اشاره به آخرین تصمیم گیری ها در خصوص شهریه دانشجویان افزود: هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد با توجه به اینکه کرونا اشتغال خانواده‌ها را تحت الشعاع خود قرار داده و بسیاری از دانشجویان از محل درآمد خانواده، شهریه خود را می‌پردازند، تصمیم گرفته است بحث شهریه (افزایش و یا کاهش) را به هیأت امنای استانی واگذار کند.

سخنگوی دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد در نیمسال جدید تحصیلی لزوماً افزایشی نیست، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود، ممکن است شهریه برخی کد رشته‌ها کاهشی باشد و یا برخی دیگر ثابت بماند و یا افزایش پیدا کند. در این خصوص هیأت امنای استانی براساس عوامل مختلفی مانند رشته، شهر، سطح درآمد خانوارها در منطقه تصمیم گیری خواهد کرد و میزان شهریه براساس این عوامل مشخص می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دفاع از پایان نامه‌ها در ترم جاری مثل ترم گذشته می‌تواند به صورت حضوری و یا مجازی برگزار شود، گفت: کلاس‌های عملی نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مجوز ستاد ملی کرونا به صورت حضوری برگزار خواهد شد؛ این کلاس‌ها که قبلاً با ۱۵ دانشجو برگزار می‌شد به دلیل رعایت فاصله گذاری اجتماعی با ۳ الی ۵ نفر برگزار خواهد شد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار