نیکان

۶۰ درصد مهارت‌آموزان فنی‌وحرفه‌ای خوزستان از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در مجموع ۲ هزار و ۳۷۰ دوره آموزش فنی و حرفه‌ای برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی سطح استان برگزار شد که ۶۰ درصد از مهارت آموختگان را دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل دادند.

عبدالنبی سواعدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از کل ۳۲ هزار و ۶۴۳ مهارت‌آموز استان خوزستان در ۹ ماه سال جاری، ۱۹ هزار و ۵۰۸ نفر دانشجو و فارغ‌التحصیل دانشگاهی بودند که از این تعداد، ۱۷ هزار و ۲۶۰ نفر در بخش دولتی و ۲ هزار و ۲۴۸ نفر در بخش غیردولتی، آموزش‌های مهارتی را فرا گرفته‌اند.

وی افزود: از تعداد ۱۹ هزار و ۵۰۸ نفر، ۱۰ هزار و ۶۹۵ نفر دانشجو و ۸ هزار و ۸۱۳ نفر فارغ التحصیل دانشگاهی هستند که آموزش‌های مهارتی فنی وحرفه‌ای را در رشته‌های مختلف مهارتی فرا گرفتند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان با اشاره به مقطع تحصیلی مهارت آموزان، تصریح کرد: از تعداد کل کارآموزان ذکر شده، ۹۲۶ نفر در مقطع دکتری، ۲ هزار و ۳۴۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد، ۶ هزار و ۲۶ نفر در مقطع کارشناسی و ۱۰ هزار و ۲۱۶ نفر نیز در مقطع کاردانی بودند.

سواعدی در پایان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز در مجموع ۲ هزار و ۳۷۰ دوره آموزش فنی و حرفه‌ای برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی سطح استان برگزار شد  که ۶۰ درصد از مهارت آموختگان را دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل دادند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار