رزومه

آرمان

۱٫۵ میلیارد دلار تسهیلات ارزان برای اشتغال روستاها اختصاص می‌یابد

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

1.5 میلیارد دلار تسهیلات ارزان برای اشتغال روستاها اختصاص می‌یابد

رییس مجمع نمایندگان خوزستان گفت : مجلس و دولت بحث تسهیلات ارزان قیمت برای بخش کشاورزی و بخش روستایی را پیگیری کرده‌اند و در این زمینه قرار است تا مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای این امر اختصاص پیدا کند.

عباس پاپی زاده در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: در این زمینه قرار است تا با بانک‌های عامل تفاهم نامه‌ای برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت منعقد شود.

وی افزود: با تفاهم‌نامه‌ای که با بانک‌های عامل صورت خواهد گرفت، معادل ریالی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار را بانک‌ها از منابع خود می‌آورند تا با بودجه‌ای که به همین میزان از صندوق توسعه ملی اختصاص پیدا می‌کند، اعتبار قابل ملاحظه‌ای برای اعطای تسهیلات بخش کشاورزی و بخش روستایی محقق شود.

رییس مجمع نمایندگان خوزستان تصریح کرد: مجلس و دولت بحث تسهیلات ارزان قیمت برای بخش کشاورزی و بخش روستایی را پیگیری کرده‌اند و در این زمینه قرار است تا مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای این امر اختصاص پیدا کند.

پاپی زاده عنوان کرد: این تسهیلات ارزان قیمت برای بخش کشاورزی و روستاها و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر و ایجاد اشتغال در این شهرها و روستاها در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: سود تسهیلات در نظر گرفته شده، ۴ تا حداکثر ۶ درصد است اما برای مناطق محروم این سود ۴درصد در نظر گرفته خواهد شد. این کار این حرکت خوب در بحث ایجاد اشتغال و تامین نقدینگی در این مناطق خواهد بود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار