رزومه

آرمان

۱۰ دانشگاه ایرانی در فهرست سبزترین‌ موسسه‌ های جهان

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

10 دانشگاه ایرانی در فهرست سبزترین‌ موسسه‌ های جهان

بر پایه ویرایش ۲۰۱۷ رتبه‌بندی جهانی دانشگاهی «گرین‌متریک» درباره توسعه پایدار، از میان ۶۱۹ موسسه ارزیابی شده در جهان، ۱۰ موسسه ایرانی در فهرست سبزترین‌های جهان جای گرفته‌اند.

به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، دانشگاه‌های زنجان، کاشان، اصفهان، شیراز، فردوسی مشهد، آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، صنعتی امیرکبیر، گیلان، تهران و الزهرا در فهرست سبزترین‌های جهان قرار گرفتند.
گرین ‌متریک با هدف ارائه چشم‌اندازی فراگیر از شرایط و سیاست‌های در پیوند با محیط‌زیست و توسعه پایدار در دانشگاه‌های کشورهای گوناگون راه‌اندازی شده است.
این رتبه بندی جهانی در نوع خود یگانه و ابزاری برای جلب توجه مدیران و سیاست‌گذاران در محیط‌های دانشگاهی به مسائل زیست‌محیطی و مصرف انرژی است.
محیط و زیرساخت، انرژی و تغییرات اقلیمی، مدیریت پسماند، آب، حمل‌ونقل، و آموزش سنجه‌هایی هستند که در این نظام رتبه‌بندی برای مقایسه موسسه‌ها به‌کار می‌روند.
گفتنی است، منبع داده‌های گرین‌متریک برای ارزیابی موسسه‌ها، بر اساس پرسشنامه‌ای است که به موسسات می‌فرستند.
بر پایه گزارش ۲۰۱۷ «گرین‌متریک» دانشگاه واگنینگ/ Wageningen University & Research» با بیشترین امتیاز، سبزترین موسسه جهان است و دانشگاه ناتینگهام، داشگاه کالیفرنیا دیویس، دانشگاه های بردفورد، آکسفورد و کنتیکت در رتبه های بعدی قرار دارند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار