استخدام چهار کارمند خانم

170 رشته جدید وارد سیستم آموزشی دانشگاه علمی کاربردی می شود

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

170 رشته جدید وارد سیستم آموزشی دانشگاه علمی کاربردی می شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت : 800 دوره در مقاطع کاردانی و کارشناسی این دانشگاه در حال بازنگری است و170 رشته جدید در بخش اول ارزیابی برای بهمن ماه وارد سیستم آموزشی می شود.
محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با بیان اینکه جذب دانشجو در این دانشگاه براساس طرح بازنگری انجام می شود،گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی در مرحله مهمی از ماموریت خود قرار دارد چراکه تغییر و تحول در رشته های تحصیلی در راستای رونق تولید و رسیدن به دانشگاه نسل سوم از برنامه‌های این دانشگاه است که تا کنون با توجه به ارتباط تنگاتنگ با حوزه صنعت پیشرفت های قابل توجهی داشته ایم.
وی افزود: در حال حاضر 800 دوره مقطع کاردانی و کارشناسی این دانشگاه در حال بازنگری است که در بخش اول ارزیابی 170 رشته جدید برای بهمن ماه وارد سیستم آموزشی این دانشگاه می‌شود.
امید با بیان اینکه دانش آموخته دانشگاهی برای ورود به بازار کار باید چند معیار مهم را در نظر بگیرد، تصریح کرد: دانشجویان باید در رشته ای درس بخوانند که بازار کار برایشان وجود داشته و همچنین دارای مهارت باشند زیرا در دوره‌های نظری تنها آموزش تئوری وجود دارد و خبری از مهارت افزایی نیست این موضوع در حالی است که برای دانشگاه علمی کاربردی مقوله ارتباط با حوزه صنعت معنی ندارد چون این دانشگاه در دل صنعت قرار دارد.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی درباره علت تعطیلی برخی از مراکز این دانشگاه خاطر نشان کرد: نزدیک به 500 مرکز دانشگاه جامع تعطیل شده که از این تعداد 340مرکز بر اساس مصوبه دولت بوده و مراکز باقی مانده نیز به علت نداشتن کیفیت و استاندارد لازم از فعالیتشان جلوگیری شده است.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار