استخدام سرپرست فروش

2 جایگزین پیشنهادی برای کنکور/ آزمون استاندارد در دوره متوسطه و هدایت تحصیلی

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: برگزاری آزمون های استاندارد در دبیرستان و اجرای هدایت تحصیلی از دوران ابتدایی می توانند جایگزین کنکور باشند.

محمدمهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس در خصوص وضعیت کنکور در کشور، اظهار کرد: کنکور یک بحث استراتژیک است که باید انجام شود و تنها نکته در این مورد موضوع جایگزین برای کنکور است.

وی ادامه داد: یکی از روش‌های جذب دانشجو این است که آموزش و پرورش در ۳ سال آخر دبیرستان، آزمون های استاندارد اجرا کند چرا که نمرات آن می تواند کمک کننده باشد.

زاهدی در ادامه هدایت تحصیلی را نیز یکی از روش های جایگزین برای پذیرش در کنکور دانست و یادآور شد: اگر آموزش و پرورش بتواند همزمان با برگزاری آزمون های استاندارد موضوع هدایت تحصیلی و استعدادسنجی دانش آموزان را از اول ابتدایی اجرا کند می توانیم جایگزین خوبی برای کنکور داشته باشیم اما چون شرایط اجرای هدایت تحصیلی از دوران ابتدایی به این راحتی فراهم نیست فعلا اجرای آزمون های استاندارد در ۳ سال آخر دبیرستان می تواند ملاک خوبی برای جایگزینی کنکور باشد تا زمانی که هدایت تحصیلی انجام و اضافه شود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار