رزومه

آرمان چای لاغری

۲ هزار نیروی آموزش‌ و پرورش متقاضی خروج از خوزستان

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

معاون توسعه‌ منابع و پشتیبانی اداره‌کل آموزش‌و‌پرورش خوزستان با تشریح وضعیت ثبت درخواست متقاضیان نقل‌وانتقال برای سال تحصیلی جدید، از ثبت درخواست بیش از ۲ هزار نفر برای خروج از استان خبر داد.

سیروس خدادادی با بیان این‌که نقل و انتقالات به ۲ صورت درون‌استانی و برون‌استانی انجام می‌شود، اظهار کرد: سامانه نقل و انتقالات درون‌استانی از سوم تا ۲۲ خرداد با ثبت درخواست متقاضیان فعال شد که در نهایت سه هزار و ۱۷۶ نفر شامل یک‌هزار و ۹۰۰ نفر زن و یک‌هزار و ۲۷۶ نفر مرد برای نقل و انتقال درون‌استانی ثبت‌نام کردند.

وی با بیان این‌که نتایج این نقل و انتقالات حداکثر تا ۱۳ تیرماه اعلام می‌شود، در خصوص شرایط موافقت با این درخواست‌ها گفت: از مهم‌ترین شرایط برای متقاضیان انتقال عادی دارا بودن حداقل پنج سال سابقه و برای متقاضیان انتقال استثنایی حداقل سه سال سابقه خدمت است؛ همچنین موافقت اداره مبدا و نیاز اداره مقصد از دیگر شرایط پذیرش درخواست نقل و انتقال درون‌استانی است.

معاون توسعه‌ منابع و پشتیبانی اداره‌کل آموزش‌و‌پرورش خوزستان همچنین از ثبت درخواست‌های نقل و انتقال برون‌استانی از ۱۰ خردادماه خبر داد و افزود: این سامانه نیز تا ۲۰ تیرماه فعال است و تاکنون ۲ هزار و ۱۵۹ نفر در این سامانه درخواست خود را برای خروج از استان ثبت کرده‌اند. برای این نقل و انتقالات علاوه بر شرط موافقت ادارات مبدا و مقصد، نظر کمیسیون نقل و انتقال استان حائز اهمیت بوده و ممکن است به دلیل نیاز استان با هیچ‌کدام از این درخواست‌ها موافقت نشود.

خدادادی خاطرنشان کرد: البته برخی شرایط مانند بیمار‌ی‌های صعب‌العلاج، فرزندان شاهد و ایثارگر، خانم‌های متأهل و … در بررسی درخواست‌های نقل و انتقال استثنا است؛ نتایج نقل و انتقالات خارج از استان نیز حداکثر تا اواخر تیرماه از طریق سایت وزارت آموزش‌وپرورش اعلام می‌شود. در حال حاضر حدود ۶۳ هزار نیروی آموزشی و اداری در آموزش‌وپرورش استان مشغول به خدمت هستند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار