نیکان

20 هزار نفر جوان جویای کار در صف انتظار اداره کار منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر

دسته ها: اخبار استان اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

امام جمعه شهرک طالقانی گفت: تاکید داریم، مسؤل اداره کار منطقه ویژه که الان بالای 20 هزار نفر  افراد جویای کار سر نوبت دارد اجازه استخدام نفرات غیر بومی را ندهد
به گزارش خبرگزاری فارس از بندرماهشهر،حجت الاسلام  سید سلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی بندرماهشهر اظهار کرد: تاکید داریم، مسؤل اداره کار منطقه ویژه که الان بالای 20 هزار نفر  افراد جویای کار سر نوبت دارد اجازه استخدام نفرات غیر بومی را ندهد، و اگر پیمانکار شرکتی از شما نیرویی در قسمت مشخص طلب کند دو سه برابر را، به آنها معرفی کنید، تا پیمانکار مربوطه به بهانه واهی غیر بومی را به کار نگیرد.

وی اضافه کرد: جالب توجه اینکه طبق شواهد موجود گزارش شده که در پتروشیمی های کارون و سلمان فارسی و تهران جنوب نیروی های غیر بومی جذب شده اند،همان طور که نماینده محترم مجلس در این قضیه ورود کردند امیدوارم که در این قضیه با متخلفین برخورد جدی صورت بگیرد.

حجت الاسلام هاشمی در فراز دیگری از خطبه ها با بیان اینکه یر آب رفتن زندگی و کاشانه مردم در بارندگی اخیر منطقه ، بسیار دردناک بود، اظهار کرد: نباید مردمی که در کنار دریا و رودخانه ها زندگی می کنند مشکل آبهای سطحی داشته باشند،بسیج کردن امکانات برای رفع موقّت آبگرفتگی کافی نیست،لازم و ضروری است که این مشکل اساسی برای همیشه رفع شود.

وی ادامه داد: جای تأسف دارد شهرهایی مثل بندر امام، چمران ،بندرماهشهر که در یک قدمی رودخانه ها و دریا قرار دارند با مشکل ابگرفتگی مواجه هستند، اینکه قطب اقتصادی کشور  بخاطر آبگرفتگی به تعطیلی کشیده می‌شوند،مایه شرمساری است.

عاملان فاجعه آبگرفتگی بندرامام و چمران باید قاطعانه بازخواست شوند

خطیب جمعه شهرک طالقانی با تاکید براینکه مایه تاسف است که قطب اقتصادی کشور  بخاطر آبگرفتگی به تعطیلی کشیده می‌شوند خاطرنشان کرد: شهرداران، شوراها و مسوولانی که در این سالها هیچ نظارتی بر عملکرد آنها نکرده اند مسؤل وضع فلاکت بار فعلی هستند!.شهرداران بایستی توسط دستگاه های نظارتی قاطعانه بازخواست شوند که چرا در این سالها این مشکل را به شکل اساسی حل نکرده اند و در این شرایط سخت اقتصادی باید زندگی و دارایی مردم زیر آب برود.

وی افزود:خوشبختانه آبگرفتگی در شهرک طالقانی مشکلی را ایجاد نکرد. به این دلیل که تاکید شد که لایروبی کانال های دفع آبهای سطحی قبل از بارشهای پاییزی صورت بگیرد که جا دارد که از مدیریت شهرداری منطقه 3 تشکری داشته باشیم و امیدواریم که کانالهای دفع آبهای سطحی، امسال ناحیه شرق و سال آینده ناحیه غرب به اتمام برسد و دغدغه دفع آبهای سطحی نداشته باشیم.

نیروهای بسیجی و جهادی در بندرامام چمران سنگ تمام گذاشتند

امام جمعه شهرک طالقانی با قدردانی از خدمات رسانی سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و نیروهای جهادی در آبگرفتگی اخیر بیان کرد: این عزیزان بصورت شبانه روزی در بین مردم حضور پیدا کردند و برای مردم سنگ تمام گذاشتند، امکانات خود را برای حل مشکلات مردم بسیج کردند، بسیار جای قدردانی دارد. البته امیدواریم که ستاد بحران به طور جد وارد قضیه شود و منازل متضرر و آسیب دیده از بارش های اخیر را شناسایی و کمک های قابل توجهی به آنها بنماید.

حجت السلام هاشمی در پایان با اشاره به مشکل سکونت اهالی شهرک ولیعصر و گاما بندرامام خاطرنشان کرد: مسؤلین مربوطه، به داد شهرک ولیعصر یا گاما برسند واقعا زندگی کردن در آنجا برای مردم سخت و طاقت فرسا شده است،این مردم عزیز منتظر وعده اُستاندار در تکمیل مسکن مهر و جابه جایی این عزیزان در آنجا هستند، که امیدوایم هر چه سریعتر این کار صورت بگیرد.

اخبار استان اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار