رشته ارشد ایمنی‌شناسی در دانشگاه دزفول ایجاد می‌شود

کاربر گرامی!

خواهشمند است جهت ارتباط با آگهی دهنده و کسب اطلاعات بیشتر، از اطلاعات تماس موجود در خود آگهی، شامل شماره تلفن، نشانی، ایمیل و وبسایت آن، استفاده نمایید.

"اهواز نیاز" هیچ اطلاعات بیشتری ندارد.

آگهی های موجود در "اهواز نیاز" توسط اشخاص و شرکت هایی درج می شوند که هیچ نوع رابطه ی حقیقی و یا حقوقی با این سایت ندارند.

مسئولیت مستقیم آگهی ها، با آگهی دهندگان آن می باشد و صحت و سقم آن توسط "اهواز نیاز" ادعا و یا تضمین نمی شود.

کانال تلگرام اهوازنیاز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول از انجام مقدمات لازم برای ایجاد رشته‌ی ایمنی‌شناسی در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد.

دکتر یوسف پریدار اظهار کرد: راه‌اندازی رشته‌های جدید در دانشگاه تابع تعداد و رتبه‌ی علمی اعضای هیأت‌علمی است؛ هم‌اکنون برای افزودن رشته‌ی ایمنی‌شناسی در مقطع کارشناسی ارشد در حال رایزنی با وزارت بهداشت هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس معیارهای وزارت بهداشت برای راه‌اندازی هر رشته‌ی کارشناسی ارشد در دانشگاه باید حداقل ۲ عضو هیأت‌علمی در آن رشته وجود داشته و حداقل درجه علمی یکی از آن‌ها بالاتر از دانشیاری باشد که در این زمینه یکی از اعضای هیأت‌علمی گروه ایمنی‌شناسی دانشگاه طی ۲ یا سه ماه آینده به مرتبه‌ی استادی ارتقا پیدا می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول ادامه داد: همچنین یکی دیگر از اعضای هیأت‌علمی این گروه به‌زودی به مرتبه‌ی دانشیاری می‌رسد و در این صورت شرایط تأیید این رشته از سوی وزارت بهداشت احراز می‌شود؛ اگر این تغییرات صورت گیرد به احتمال زیاد این رشته از سال آینده به رشته‌های موجود دانشگاه افزوده و پذیرش دانشجو در آن آغاز می‌شود.

فعال‌سازی آموزشکده سلامت شوش در صورت تأمین فضای فیزیکی

پریدار همچنین با اشاره به این‌که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مجوز تأسیس تعدادی آموزشکده سلامت در سراسر کشور را صادر کرده است، تصریح کرد: در سال گذشته مجوز ایجاد آموزشکده سلامت در دانشگاه علوم پزشکی دزفول اخذ شد اما هنوز این مرکز فعال نشده است.

وی خاطرنشان کرد: آموزشکده‌های سلامت می‌توانند تا مقطع کاردانی بر اساس نیاز دانشگاه و منطقه نیروهای مورد نیاز در رشته‌های مختلف را تربیت کنند؛ به‌طور مثال اگر دانشگاه به نیروی کمک‌پرستار نیاز داشته‌ باشد، برای تأمین آن طی یک دوره زمانی ۶ ماهه تعدادی کمک‌پرستار تربیت و وارد سیستم بهداشت و درمان می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان این‌که قرار است که این آموزشکده در شهر شوش راه‌اندازی شود، گفت: فرماندار شوش قول‌هایی برای همکاری داده است و در صورت تأمین فضای فیزیکی این آموزشکده، مقدمات فعال‌سازی آن انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط