رزومه

آرمان چای لاغری

۲۲ نوع وام به دانشجویان علوم پزشکی پرداخت می‌شود

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ارائه تسهیلات به دانشجویان نمونه خبر داد و گفت: ۲۲ نوع وام به دانشجویان علوم پزشکی داده می‌شود.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجید مشکینی افزود: از جمله این وام‌ها می‌توان به وام تحصیلی مجرد، وام تحصیلی متاهل، وام تحصیلی سه برابر مجرد، وام تحصیلی سه برابر متاهل، وام مسکن مجرد و مسکن متاهل، وام ضروری دکترای عمومی و ضروری کارشناسی پیوسته، وام کارشناسی ارشد ناپیوسته، وام ضروری دوبرابر و سه برابر، ودیعه مسکن نخبگان تهران و سایر شهرها، وام بنیاد علوی برای دانشجویان مجرد، وام متاهل و حق اولاد اشاره کرد.
وی درباره وام تحصیلی و ضروری سه برابر گفت: این وام شامل برگزیدگان رتبه‌های اول تا سوم کنکور سراسری، برگزیدگان رتبه های اول تا سوم آزمون کارشناسی ارشد و تخصصی، برگزیدگان رتبه‌های اول تا سوم المپیادهای علمی، برگزیدگان جشنواره خوارزمی- رازی است. ضمن اینکه وام ضروری دو برابر به نفرات اول تا سوم المپیادهای علمی، ورزشی، فرهنگی، قرآنی، پژوهشی و امتحانات جامع تعلق می‌گیرد.
وی با اعلام مهمترین اقدامات و تسهیلاتی که صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به دانشجویان ارائه می‌کند، گفت: پرداخت تسهیلات مختلف به دانشجویان و انعقاد تفاهمنامه میان صندوق رفاه دانشجویان با بنیاد علوی، بنیاد ملی نخبگان برای ارائه تسهیلات از دیگر اقدامات این صندوق است که بر اساس قرارداد فی‌مابین، دستورالعملی تنظیم و با اعتبار سازمان های مذکور از طریق صندوق رفاه به دانشجویان حائز شرایط پرداخت می‌شود.
رانه وام‌های صندوق رفاه بر اساس مصوبه مجلس
مشکینی در پاسخ به اینکه تسهیلات اعطایی تا چه میزانی می‌تواند معیشت حداقلی را برای دانشجویان فراهم کند و آیا این تسهیلات بر مبنای تورم افزایش می‌یابد، گفت: سرانه وام های صندوق رفاه بر اساس میزان اعتبارات تعیین شده در بودجه مصوب مجلس شورای اسلامی و نه بر اساس نرخ تورم صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه صندوق رفاه دانشجویان در راستای کمک هزینه سفر به عتبات عالیات و حج اقدامات موثری طی سال های گذشته کرده است، گفت: طی سال گذشته و سال جاری به علت برگزار نشدن مراسم حج، هیچ گونه وامی تحت عنوان حج پرداخت نشده اما با درخواست برای موضوع عتبات عالیات، درخواست فوق بررسی و پرداخت شده؛ در هر صورت وام حج و عتبات در وام های صندوق رفاه موجود است.
تسهیلات دانشجویان نمونه و نخبه
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه این صندوق شرایط ویژه‌ای برای اعطای تسهیلات به دانشجویان نمونه و نخبه دارد، اظهار داشت: تسهیلات صندوق رفاه برای دانشجویان نخبه شام وام های دوبرابر ضروری و سه برابر ضروری و تحصیلی است ضمن اینکه ودیعه مسکن بنیاد نخبگان نیز از طریق صندوق رفاه اقدام می‌شود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار