نیکان

289 مددجو در رامهرمز تسهیلات اشتغالزایی دریافت کردند

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

289 مددجو در رامهرمز تسهیلات اشتغالزایی دریافت کردند

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: سال گذشته 289 فقره تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان شهرستان رامهرمز پرداخت شد.

به گزارش ایرنا سید پرویز فتاح پنجشنبه شب در نشست با مددکاران و مددجویان شهرستان رامهرمز اظهار کرد: پرداخت این میزان تسهیلات در سال گذشته نسبت به سال 95 رشد 80 درصدی داشته است.

وی افزود: در سال 96 ، تعداد 347 فقره تسهیلات نیز از طرف صندوق امداد ولایت به مددجویان کمیته امداد شهرستان رامهرمز پرداخت شد.

سرپرست کمیته امداد کشور گفت: سال گذشته مردم رامهرمز هفت میلیارد و 601 میلیون ریال زکات و سه میلیارد و 409 میلیون ریال صدقه پرداخت کردند.

وی سرانه پرداختی طرح اکرام ایتام به هر نفر در رامهرمز را 980 هزار ریال دانست و تصریح کرد : تعداد حامیان این شهرستان در سال گذشته با رشدی 15 درصدی به 880 نفر رسیدند.

فتاح از ساخت 100 واحد مسکونی برای مددجویان رامهرمز در سال جاری سخن گفت و ادامه داد: این تعداد مسکن علاوه بر سهمیه‌ سالاانه این شهرستان است.

وی اظهار امیدواری کرد نهادهای مختلف شهرستان زمین مورد نیاز برای این ساختمان ها را مهیا کنند.

وی که از مسکن مهر این شهرستان هم بازدید به عمل آورد گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، 50 هزار مسکن مهر ناتمام در اختیار کمیته امداد قرار گرفته است تا بعد از تکمیل در اختیار مددجویان قرار بگیرد.

سید پرویز فتاح در حاشیه سفر خود به رامهرمز، با حضور در خانه چند مددجو، از وضعیت معیشت و محل زندگی آنها بازدید کرد.

شهرستان رامهرمز در شرق استان خوزستان و در فاصله 100 کیلومتری اهواز قرار دارد و طبق سرشماری سال 95، حدود 114 هزار نفر جمعیت دارد.

2 هزارو 779 خانوار در شهرستان رامهرمز، تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی /ره/ هستند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار