رزومه

آرمان

۵۰ هزار تن از کارکنان قراردادی شهرداری ها تبدیل وضعیت می شوند

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت :۵۰ هزار تن از کارکنان قراردادی شهرداری های سراسر کشور با مجوز دولت، تبدیل وضعیت می‌شوند.
محمد حسن آبادی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:وضعیت استخدامی نیروی انسانی شاغل در شهرداری ها با حداقل سه سال سابقه کاری تمام وقت در شهرداری و دارا بودن شرایط احراز و کسب حدنصاب از طریق موفقیت در آزمون مربوطه به پیمانی تبدیل می شود .
وی اظهارکرد: مجوز تبدیل وضعیت از سازمان امور اداری و استخدامی کشور و ساماندهی کارکنان قراردادی برای آن دسته از شهرداری هایی اخذ شده است که بر اساس ضوابط تشکیلاتی شهرداری ها ساختار سازمانی خود را اصلاح کرده اند.
حسن آبادی تصریح کرد : بر اساس این مجوز ، شهرداری ها باید ساختار سازمانی جدید را طبق ضوابط تشکیلاتی ابلاغی به تایید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور رسانده باشند.
وی گفت: تاکنون ساختار سازمانی نیمی از شهرداری ها تایید و ابلاغ شده است و ساختار سازمانی سایر شهرداری ها نیز در دست بررسی و تایید نهایی است.
مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اضافه کرد: شهرداری هایی که ساختار سازمانی جدید آنها ابلاغ شده است موظفند تا اقدامات لازم را برای انتصاب کارکنان رسمی و پیمانی خود روی پست های سازمانی جدید با رعایت شرایط احراز تصدی پست های سازمانی و سایر مقررات مربوط بعمل آوردند و به تایید شورای اداری و استخدامی ذیربط برسانند.
وی تاکید کرد: پس از انتصاب کارکنان پیمانی و رسمی در پست های سازمانی مصوب جدید تعداد و عناوین پست های بلاتصدی شهرداری مشخص خواهد شد.
حسن آبادی گفت : شهرداری ها همچنین لازم است اطلاعات و آمار نیروی انسانی قراردادی را جمع بندی و برای اخذ مجوز تبدیل وضعیت به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اعلام کنند.
وی ادامه داد:از این رو به منظور ساماندهی نیروی انسانی شاغل در شهرداری ها دستورالعملی از سوی این سازمان برای اجرای به استانداری های سراسر کشور ابلاغ خواهد شد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار