نیکان

6 هزار مدرس جدید به جمع اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی اضافه می شوند

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه بیش از 32 هزار مدرس در این دانشگاه مشغول فعالیت هستند، گفت:حدود 6 هزار مدرس جدید در حال اضافه شدن به جمع این اساتید هستند.

محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۳۲ هزار مدرس در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند، گفت: حدود ۶ هزار مدرس دیگر نیز در حال اضافه شدن به جمع اساتید هستند که این تعداد به ۳۸ هزار نفر می‌رسد.

وی افزود: دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی زیر ۳۰۰ هزار نفر است که به ازای هر ۸ دانشجو یک مدرس داریم که در کل کشور بی‌نظیر است.

 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه گفت: کلاس‌های دانشگاه به صورت عملی و نظری برگزار می‌شود که با شیوع ویروس کرونا تعدادی از کلاس‌ها به صورت عملی در تابستان برگزار و بخشی نظری که  از ۱۶ فروردین ماه برگزار شد.

وی درباره ارائه وام به دانشجویان برای خرید تجهیزات الکترونیک، گفت: سعی می‌کنیم درمورد این مساله از طریق خیرین راهی پیدا کنیم و فعلا قولی نمی‌دهیم.

امید تصریح کرد: صندوق رفاه برای دانشگاه‌های کشور پیش‌بینی‌هایی در این زمینه انجام داده  است. امیدواریم بتوانیم از طریق خیرین کمک بگیریم. تعداد دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی زیاد است و اگر حداقل ۱۰ درصد متقاضی چنین وامی باشند دانشگاه بدون کمک دولت و خیرین امکان انجام چنین کاری را نخواهد داشت.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار