رزومه

آرمان

۸ هزار نفر در فاز ۲ پالایشگاه آبادان مشغول کار می‌شوند

دسته ها: اخبار استان اخبار

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از اشتغال ۸ هزار نفر در طرح فاز ۲ پالایشگاه آبادان خبر داد و گفت: جوانان جویای کار برای کسب مهارت لازم به مرکز فنی و حرفه‌ای مراجعه کنند.

جلیل مختار امروز اظهار کرد: اجرای فاز دو پالایشگاه آبادان موجب خیر و برکت و ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان این شهر می‌شود.

وی ادامه داد: راه‌اندازی فاز دوم پالایشگاه آبادان موجب تثبیت تولید پالایشگاه و ارتقاء کیفیت فرآورده‌های نفتی در بزرگترین پالایشگاه کشور می‌شود و آن را از ضرردهی خارج و به سودهی می‌رساند.

مختار افزود: مهم‌ترین خیر و برکتی که اجرای فاز ۲ پالایشگاه برای آبادان دارد بحث اشتغال جوانان در این طرح است که برای ۸ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات عمرانی و تأسیسات زیرساخت‌های پروژه آغاز گردیده و مکان‌یابی لازم صورت است.

وی افزود: فاز ۲ پالایشگاه آبادان، یکی از طرح‌های بزرگ ملی است که بعد از برجام با استفاده از فاینانس در ایران ایجاد شده است.

مختار افزود: با آغاز مراحل اجرای این طرح ملی بعد از چهارماه اولین نیروها با اولویت نیروهای بومی و متخصص بومی جذب خواهند شد.

وی بیان داشت: جوانان و افراد جویایی کار می‌توانند با مراجعه به مرکز فنی و حرفه‌ای مطابق با تخصص‌های مورد نیاز اعلام شده آموزش‌های لازم را بگذرانند.

پالایشگاه آبادان به عنوان نخستین پالایشگاه کشور در سال ۱۲۹۱ آغاز به کار کرد و با احداث واحدهای جدید این پالایشگاه آبادان در سال ۱۳۳۴ به عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه جهان در زمان خود شناخته شد.

ظرفیت اسمی این پالایشگاه ۴۴٠ هزار بشکه در روز است و هم اکنون قادر است روزانه حدود ۴٠٠ هزار بشکه نفت خام را پالایش کند.

اخبار استان اخبار