نیکان

آغاز ثبت نام میهمانی و انتقال دانشجویان شاهد از ۲۰ خرداد

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

زمان ثبت نام میهمانی و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی، غیردولتی و پیام نور از ۲۰ خرداد آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، زمان ثبت نام متقاضیان میهمانی و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر (فرزند شهید، فرزند، آزاده و فرزند جانباز ۲۵ درصد و بالاتر) برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از تاریخ ۲۰ خرداد تا ۲۰ تیرماه اعلام شد.

بر این اساس دانشگاه‌ها و مؤسسات موظف هستند زمان شروع ثبت درخواست متقاضیان واجد شرایط را با استفاده از ابزارهای مناسب (سایت دانشگاه، تابلوهای اعلانات آموزشی در کلیه دانشکده‌های هر دانشگاه یا مؤسسه) اطلاع رسانی کنند.

دانشگاه‌های مبدا موظفند درخواست دانشجو را بررسی کرده و در صورت داشتن شرایط از ۲۰ تیر تا ۳۱ تیرماه ضمن تأیید اطلاعات متقاضی، نظر خود را در سامانه اعلام و در صورت موافقت ریزنمرات دانشجو را ضمیمه کنند.

متقاضیان واجد شرایط آئین نامه نقل و انتقال، باید در زمان اعلام شده، (۲۰ خرداد لغایت ۲۰ تیرماه) از طریق مراجعه به سامانه سجاد به نشانی portal.saorg.ir در خواست خود را با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصیلی، وضعیت دوره مورد تقاضا در دانشگاه مقصد، ثبت کرده و تمامی مراحل ثبت نام اولیه، تکمیل فرم مشخصات و منوی مربوط به خدمات انتقال و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر را تکمیل و پس از دریافت کد رهگیری، نتیجه را ازطریق همان سایت با درج کد رهگیری مشاهده کنند.

همچنین دانشجویان شاهد و ایثارگری که در سال گذشته حکم میهمانی شأن خاتمه یافته، باید مجدد در سامانه ثبت نام کرده و کارنامه تحصیلی خود را بارگذاری و مستندات خود را برای تقاضای ارائه شده اسکن و ضمیمه تقاضا کنند.

متقاضیان جهت ثبت درخواست ابتدا باید در سامانه سجاد ثبت نام کرده و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور از قسمت خدمات سازمان درخواست میهمانی و انتقال خود را ارائه کنند.

متقاضی میهمانی و انتقال مسئول صحت اطلاعات ارائه شده در خصوص شرایط خاص خود خواهد بود و در صورت عدم احراز هر یک از اطلاعات ارائه شده تقاضا از وضعیت بررسی خارج خواهد شد.

دانشجویان شاهد و ایثارگر متقاضی انتقال توأم با تغییر رشته از این سامانه برای ثبت در خواست خود استفاده نکنند.

متقاضیان همچنین در صورت داشتن هر گونه سوال یا مشکل در خصوص سامانه از قسمت پشتیبانی سامانه در خواست خود را ارسال کنند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار