نیکان

آموزش و پرورش خوزستان ۱۰ هزار نفر کمبود نیرو دارد

دسته ها: اخبار استان اخبار

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: هم اکنون مشکل اول آموزش و پرورش خوزستان کمبود منابع انسانی است و در این شرایط فعلی ۱۰ هزار نفر کمبود نیروی انسانی داریم.

محمد تقی زاده ظهر امروز پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هم اکنون هفت پردیس دانشگاه فرهنگیان در خوزستان فعال هستند. اعلام ظرفیت پذیرش دانشجو در این پردیس ها توسط سازمان سنجش است و هر ظرفیتی که به ما اعلام کنند را پذیرش می کنیم.

وی در ادامه در ارتباط با توسعه این پردیس ها گفت: بعید می دانم توسعه داشته باشیم البته این امر جزو سیاست های دانشگاه فرهنگیان مرکز است و آنها تصمیم نهایی را می گیرند، اما اگر مجوز صادر شود این استان ظرفیت توسعه هم دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد: هم اکنون مشکل اول آموزش و پرورش خوزستان کمبود منابع انسانی است و در این شرایط فعلی ۱۰ هزار نفر کمبود نیروی انسانی داریم. یعنی ۱۰ هزار معلمی که باید پای تخته های کلاس درس باشند و آموزش بدهند را کم داریم.

تقی زاده خبر داد: امروز یک هزار و ۱۰ نفر فارغ التحصیل داشتیم که بخش اندکی از این کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان را جبران می کند.

وی عنوان کرد: بیشترین نیاز ما توسط معلمان شاغل به کار (با افزایش تایم کاری آنها) و بازنشسته تأمین می شود. خیلی ها زحمت کشیده و تلاش می کنند ولی به هر حال بخشی از کاهش کیفیت آموزشی ما ناشی از همین کمبود معلم ها است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در پاسخ به این سوال که چرا لباس فارغ التحصیلی فقط برای پسران در نظر گرفته شده است، بیان کرد: برگزاری و عملیات اجرایی برگزاری جشن با خود دانشگاه فرهنگیان بوده و اداره کل دخالتی در آن ندارد.

تقی زاده در ارتباط با افت تحصیلی دانش آموزان گفت: یکی از دلایل همین کمبود نیروی انسانی است و اگر نیروی انسانی جوان و پای کار باشد و مشکلات کمبود نیرو رفع شود، قطعا می توانیم جهش و رشد خیلی خوبی داشته باشیم.

وی یادآور شد: امسال به نظر می رسد که در زمینه رتبه علمی نسبت به سال گذشته ارتقای بیشتری را رقم می زنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در پایان گفت: رتبه کنکور استان از ۲۷ به ۲۱ ارتقا پیدا کرده و خوزستان جزو چهار استان کشور بود که ارتقای رتبه علمی و آموزشی را با وجود مشکلات مختلف رقم زد.

اخبار استان اخبار