اجرای طرح حمایت از دانشجویان مادر در دانشگاه آزاد

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

طباطبایی گفت: ارتقاء نقش مادران و برنامه ریزی برای فعالیت های فرهنگی تربیتی آنها از برنامه های طرح حمایت از دانشجویان مادر است.
به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، معصومه طباطبایی رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اظهار کرد: هر کدام از واحد‌های این دانشگاه که دارای امکانات و زیرساخت‌های لازم طرح حمایت از دانشجویان مادر از قبیل مهدکودک، پارکینگ، سلف یا رستوران و … هستند، می‌توانند در وب سایت واحد دانشگاهی خود، توضیحات و فرم درخواست طرح مذکور را درج کنند.

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد بیان کرد: ارتقاء نقش مادران، برنامه ریزی برای فعالیت‌های فرهنگی تربیتی مادران و نقش آفرینی آنان در تربیت نسل تراز انقلاب اسلامی از جمله برنامه‌های محوری طرح حمایت از دانشجویان مادر است.

او بر ضرورت انطباق واحد‌های درسی با نیاز‌های تربیتی خانواده و کودکان تأکید کرد و افزود: واحد‌های دانشگاهی برای این دسته از دانشجویان می‌توانند با هماهنگی با معاونت‌های موضوعی، دروس عمومی مرتبط را به صورت انتخابی ارائه کنند.

طباطبایی گفت: همچنین واحد‌های مجری طرح می‌توانند دوره‌های کوتاه مدت کودک یاری، تربیت کودک و … را برنامه ریزی و تحویل دهند.

در ادامه فیاض بخش، مشاور رئیس دانشگاه آزاد در امور زنان و خانواده اظهار کرد: طرح حامی مادران از سوی دفتر امور زنان و خانواده دانشگاه آزاد اسلامی برای واحد‌های حامی مادر با توجه به اهمیت حمایت از مادران علاقه‌مند به ادامه تحصیل تهیه و در هیئت رئیسه دانشگاه مصوب شده است.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار