استخدام بانک مرکزی سال 1401

دسته ها: استخدام و بازار کار استخدام سراسری

این آگهی منقضی شده است لطفا از برقراری تماس خود داری نمایید.در صورتی که صاحب آگهی هستید نسبت به تمدید اقدام فرمایید

۶ آذر ۱۴۰۱- اطلاعیه زمان پرینت کارت و برگزاری آزمون استخدامی بانک مرکزی سال ۱۴۰۱

به اطلاع همه متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۴۰۱می‌رساند که آزمون مذکور در بعدازظهر روز جمعه مورخ ۱۴۰۱/۹/۱۱ منحصرا در تهران برگزار می‌شود. فرآیند برگزاری آزمون بعدازظهر از ساعت ۱۳:۳۰ آغاز و درهای ورود به جلسه امتحان نیم ساعت قبل از شروع فرآیند بسته خواهد شد، لذا همه داوطلبان می‌بایست قبل از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.

الف- نحوه‌ و زمان پرینت کارت شرکت در آزمون

کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون از روز سه شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ بر روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای (نام، نام‌خانوادگی، شماره ملی، سال تولد و …) خود نسبت به مشاهده و تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام و براساس آدرس تعیین شده بر روی پرینت کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند. بدیهی است برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.

ب- درخصوص مندرجات کارت شرکت در آزمون چنانچه مغایرتی مشاهده شد، داوطلبان لازم است به شرح زیر اقدام نمایند:

۱ـ با توجه به اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون، چنانچه متقاضیان مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ۱، ۲، ۴، ۵، ۶، ۷، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۵، ۱۶ و ۲۰ (شامل نام خانوادگی، نام، تاریخ تولد، شماره شناسنامه، کد ملی، دین، سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران، سهمیه ۵ درصد ایثارگران، شاغل در سازمان های دولتی (نام دستگاه/مدت سابقه)، تاریخ فارغ‌التحصیلی، معدل، وضعیت تاهل) کارت شرکت در آزمون مشاهده نمودند، لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱۱ منحصرا به درگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه و با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایند و در صورتی که نسبت به بند های ۳ ، ۸ و ۹ (جنس، معلولیت و شدت معلولیت) تفاوتی مشاهده نمودند ضروری است مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند «ج» به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه‌ی رفع نقص مراجعه نمایند.

۲- چنانچه کارت شرکت در آزمون داوطلب فاقد عکس می باشد و یا چنانچه عکس روی کارت وی دارای اشکالاتی از جمله: فاقد مُهر، واضح نبودن عکس و یا اشتباه عکس می باشد ضروری است ضمن همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، ۲ قطعه عکس ۴ ×۳ و کارت ملی یا شناسنامه عکسدار مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند «ج» به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه‌ی رفع نقص تا روز قبل از برگزاری آزمون مراجعه نمایند و موضوع را پیگیری نموده تا مشکل برطرف گردد. در غیر این صورت فرد به عنوان متخلف تلقی می‌گردد. ضمنا سایر اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون هر متقاضی براساس اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت‌نام که توسط خود متقاضی تکمیل گردیده، در نظر گرفته شده است.

یادآوری: داوطلبان برای آگاهی بیشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنمای شرکت در آزمون که بر روی درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قرار دارد پرینت تهیه و نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام نمایند.

ج- آدرس و محل‌ رفع نقص کارت شرکت در آزمون

در صورت بروز اشکال در تهیه پرینت از کارت شرکت در آزمون و یا مشاهده مغایرت در اطلاعات مندرج در کارت ورودی با اطلاعات ثبت‌نامی و یا هریک از موارد مندرج در بند «ب» فوق، داوطلبان می‌توانند از ساعت ۸:۳۰ الی۱۲:۰۰ صبح و ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ بعدازظهر روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۱/۹/۱۰ به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه رفع نقص حوزه دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره به آدرس تهران – خیابان انقلاب، میدان فردوسی، بن بست شاهرود مراجعه و نسبت به اصلاح و رفع اشکال احتمالی کارت خود اقدام نمایند.

د- زمان و محل برگزاری آزمون

آزمون همه داوطلبان بعدازظهر روز جمعه مورخ ۱۴۰۱/۹/۱۱ برگزار می‌گردد و فرآیند برگزاری آزمون نوبت صبح از ساعت ۱۳:۳۰ همان روز خواهد بود. آدرس محل برگزاری آزمون بر روی پرینت کارت شرکت در آزمون داوطلبان درج شده است.

هـ‍- یادآوری های مهم‌

۱– برای حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون‌، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار الزامی است.

۲- فرآیند برگزاری آزمون از ساعت‌ ۱۳:۳۰ صبح (سیزده و سی) می‌باشد.

۳- در ورودی ِحوزه های امتحانی راس‌ ساعت‌ ۱۳:۰۰ (سیزده) بسته خواهد شد، لذا داوطلبان لازم است قبل از بسته شدن درهای ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند.

۴- هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون باید چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاکن ، ماسک سه لایه (بدون فیلتر) و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد. رد و بدل کردن این موارد در جلسه آزمون تخلف محسوب می‌شود.

۵- داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله پیجر، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، جزوه، کتاب، ماشین‌حساب، هرگونه نُت و یادداشت و نظایر آن به جلسه آزمون اکیدا خودداری نمایند. به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج در این بند به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذیربط براساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری که بخشی از آن در بند « و ‍» آمده است، رفتار خواهد شد.

۶- به‌همراه داشتن تلفن همراه حتی بصورت خاموش در جلسه آزمون موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهدشد.

۷- برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری لازم را بعمل آورید.

۸– حوزه‌های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و … معذور می‌باشند، بنابراین اکیدا توصیه می‌شود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جدا خودداری شود.

۹- داوطلبان برای آگاهی بیشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنمای شرکت در آزمون که بر روی درگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار دارد پرینت تهیه و نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام نمایند.

۱۰-داوطلبان در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری برای آنها لازم است، حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱۷از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی https://request.sanjesh.org با این سازمان مکاتبه نمایند. درخواست‌های واصله بعد از تاریخ فوق قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.

و– قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری

ماده ۵- تخلفات و جرایم در این قانون مشتمل بر موارد زیر است:

الف- ارتکاب هرگونه عملی که موجب بی‌نظمی در برگزاری آزمون گردد یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه‌های حافظه‌دار.

ب- ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه دار سازد از قبیل:

۱- ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون.

۲- تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست‌اندرکاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سئوال برای تخلف در آزمون.

۳- ثبت‌نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای داوطلب اصلی.

ج- استفاده از هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه‌های حافظه‌دار.

د- کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون برای پاسخ به سئوالات.

ه‍- دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان یا استفاده غیر مجاز از آنها.

و- هرگونه تغییر غیرمجاز سئوالات، اوراق و پاسخنامه‌های داوطلبان یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون.

ز- افشای سئوالات آزمون یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت دراین امر قبل یاحین برگزاری آزمون به هرنحو.

ح- خرید یا فروش سئوالات آزمون یا پاسخ آنها یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینکه سئوالات یا پاسخ آنها واقعی یا غیرواقعی باشد.

ماده ۶- هیات‌های رسیدگی به تخلفات، صلاحیت صدور حکم به مجازات های زیر را درباره متخلفان دارند:

الف- درمورد مشمولان بند(الف) ماده (۵): اخطارکتبی با درج درپرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذی‌ربط یا محرومیت ازگزینش در آزمون همان سال.

ب- در مورد مشمولان بند (ب) یا بند (ج) ماده (۵): محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد.

تبصره- آرای هیات‌های بدوی جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (۶) این قانون قابل تجدیدنظرخواهی در هیات تجدید نظر رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها می‌باشد.

ماده ۷- در مورد مشمولان بندهای (د)، (ه‍)، (و) (ز) و (ح) ماده (۵) هیات‌های رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون (۱۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا یک میلیارد (۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاکم دادگستری معرفی می‌نمایند.

ماده ۸– ارتکاب هر یک از اعمال موضوع ماده (۵) چنانچه در قالب عضویت در یک گروه یا شبکه باشد، موجب تشدید مجازات می‌شود و تشکیل دهنده و سرکرده گروه یا شبکه به حداکثر مجازات محکوم می‌گردد. مجازات هر یک از اعضاء که در ارتکاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده برای مرتکب می‌باشد.

ماده ۹- رسیدگی در هیات‌های رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها مانع از رسیدگی برابر سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری یا هیات‌های انتظامی اعضای هیات علمی یا کمیته‌های انضباطی دانشجویان نیست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (۶) و (۷) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محکوم می‌گردد.

ماده ۱۰- در صورت محکومیت قطعی فردی به یکی از مجازات های مندرج در این قانون، به استثنای مجازات مندرج در بند (الف) ماده (۶)، هیات رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها، قبولی وی در آزمون را ابطال می‌نماید. در این صورت موسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هرگونه گواهی یا مدرک به وی خودداری خواهد نمود، و چنانچه گواهی فارغ‌التحصیلی به وی اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی هستند.

ماده ۱۱- چنانچه با بررسی‌های فنی و علمی، بین نمرات و رتبه اکتسابی داوطلب و سوابق تحصیلی وی مغایرت های غیرمتعارف مشهود و اساسی از قبیل عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش‌دانشگاهی با رتبه و نمره اکتسابی در آزمون وجود داشته باشد، با تایید هیات‌های بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها از داوطلب در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل می‌آید. تعیین وضعیت نهایی آزمون این داوطلب، بر اساس نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیات بدوی است.

ماده ۱۲- هر موسسه یا آموزشگاه علمی و آموزشی که برای افزایش آمادگی داوطلبان شرکت در آزمون‌های مورد بحث این قانون فعالیت می‌کند، چنانچه در تخلفات ماده (۵) مشارکت داشته باشد، مجوز تاسیس آن لغو می‌شود و مدیران مسوول آنها، علاوه بر محرومیت دائمی از تاسیس و اداره این گونه مراکز، به مجازات‌های پیش‌بینی شده در این قانون و سایر قوانین محکوم می‌شوند، و چنانچه موسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد، مجازات مدیران مسوول آنها حداکثر مجازات مندرج در ماده (۶) است.

تبصره- در مورد آموزشگاه‌هایی که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذی‌ربط مدعی‌العلوم نیز می‌تواند راسا نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید.

ز – نحوه تماس و ارتباط با سازمان سنجش آموزش و کشور

در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها به صورت الکترونیکی، داوطلبان می‌توانند سئوال یا درخواست خود را از طریق سامانه پاسخگویی اینترنتی به نشانی https://request.sanjesh.org به این سازمان ارسال نمایند. ضمنا داوطلبان درصورت لزوم می‌توانند سئوال یا سئوالات خود را در ساعات اداری با شماره ‌تلفن ‌۴۲۱۶۳ با پیش شماره ۰۲۱ در میان بگذارند.


12 آبان 1401 – اصلاحیه آزمون استخدام بانک مرکزی

پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سال 1401 در مورخ 1401/08/07 و با توجه به اعلام بانک مرکزی مبنی بر اصلاحات دفترچه راهنمای مذکور، اصلاحات به شرح ذیل می باشد. متقاضیان، ضرورت دارد تا پایان مهلت ثبت نام و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبتنام و مندرجات این اطلاعیه، به درگاه اطلاع رسانی این سازمان به مراجعه و برای ثبت نام اقدام نمایند. ضمناً باتوجه به اصلاحیه اعلام شده مقرر گردید امکان ویرایش اطلاعات برای متقاضیان ایجاد گردد. بر این اساس، آن دسته از متقاضیانی که قبل نسبت به ثبت نام اقدام نموده اند، می توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.

مشاهده جدول اصلاحیه


بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود در تهران و کارخانه تولید کاغذ اسناد بهادار در استان مازندران، از متقاضیان واجد شرایط به شرح مندرج در جدول آگهی استخدامی و شرایط ذیل، به منظور استخدام به صورت “قراردادی” دعوت به همکاری مینماید.
مهلت ثبت نام تا 13 آبان 1401 می باشد.

شرایط
1 -تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران.
2 -تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی
3 -اعتقاد و تعهد به نظام جمهوری اسلامی ایران.
4 -عدم اشتهار به فساد و نداشتن سوء سابقه.
5 -داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم برای آقایان (به شرح مندرج در ستون “سایر شرایط لازم” جدول آگهی استخدام). ثبت نام متقاضیانی که دارای معافیت موقت تحت هر عنوان می باشند مورد قبول نخواهد بود.
الف: تاریخ ترخیص از خدمت و یا صدور کارت معافیت باید تا پایان مهلت ثبت نام (1401/08/13) باشد.
ب: مدت خدمت وظیفه عمومی انجام شده به حداکثر سن تعیین شده برای هر ردیف شغلی اضافه خواهد شد.
6 -حداقل سن استخدام 18 سال تمام (متولدین 1383/08/13 به قبل) و حداکثر سن به شرح مندرج درجدول آگهی استخدام میباشد.
تاریخ فراغت از تحصیل باید تا پایان مهلت ثبت نام (1401/08/13) باشد. این تاریخ ملاک عمل بانک در خصوص بند 1 قسمت سایر نکات آگهی استخدام نیز خواهد بود.
7 -داشتن سلامت کامل جسم و روان و توانایی کامل انجام کار برای شغل مورد تقاضا به تشخیص اداره رفاه کارکنان بانک.
8 -ایثارگران عزیز در صورت دارا بودن شرایط لازم در چارچوب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران (با آخرین اصلاحات و الحاقات)، صرفاً از طریق شرکت در آزمون استخدامی، طبق ضوابط از معافیت ها، اولویت ها و امتیازات خاص خود برخوردار خواهند بود. بدیهی است پس از اعلام نتایج آزمون کتبی و به هنگام بررسی مدارک داوطلبان، گواهی معتبر ) بر اساس آخرین مقررات و بخشنامه های صادره درخصوص مراجع ذیصلاح جهت صدور گواهی ایثارگری (مبنی بر معرفی جهت بهره مندی فرد از اولویت های قانونی استخدام مطالبه خواهد شد. بدیهی است چنانچه گواهی مزبور از سوی داوطلب ارائه نگردد و یا فاقد شرایط لازم جهت پذیرش به عنوان گواهی ایثارگری صادره از مراجع ذیصلاح باشد، از ادامه مراحل استخدامی فرد حتی با وجود اعلام نام وی در لیست پذیرفته شدگان آزمون کتبی و در هرمرحله که مشخص گردد، ممانعت به عمل خواهد آمد و حق معرفی داوطلب جایگزین (بر اساس نمره آزمون کتبی) برای بانک محفوظ خواهد بود.
تبصره: رعایت شرایط علمی از نظر مدرک و رشته تحصیلی برای متقاضیان استفاده از سهمیه ایثارگری الزامی است.
9 -معلولان عزیز در صورت دارا بودن شرایط لازم با ارایه معرفی نامه از بهزیستی و بر اساس قانون جامع حمایت از معلولان، صرفاً از طریق شرکت در آزمون استخدام و طی موفقیت آمیز مراحل استخدامی و تایید توانایی انجام کار در شغل مورد تقاضا از سوی اداره رفاه کارکنان بانک، طبق ضوابط از اولویت ها و امتیازات خاص خود برخوردار خواهند بود.
10 -مفاد قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در چارچوب ضوابط و مقررات درخصوص افزایش سقف سنی لازم جهت ثبت نام در آزمون استخدامی بانک و همچنین اعمال ضریب مربوطه به نمرات آزمون آنان رعایت خواهد گردید. بدیهی است چنانچه در هریک از مراحل آزمون مشخص گردد اطلاعات ارائه شده پیش از آزمون کتبی با مندرجات مدارک داوطلب مطابقت ندارد، موضوع افزایش سقف سنی و یا اعمال ضریب به نمره مکتسبه آنان در آزمون کتبی منتفی خواهد گردید و چنانچه بر اثر این اتفاق فرد غیر واجد شرایط از نظر سنی تشخیص داده شده و یا موفق به کسب حدنصاب و قرارگرفتن در لیست چند برابر ظرفیت نگردد، علیرغم درج نام وی در لیست پذیرفته شدگان آزمون کتبی، از ادامه مراحل استخدامی وی ممانعت به عمل خواهد آمد و حق معرفی داوطلب جایگزین (بر اساس نمره آزمون کتبی) برای بانک محفوظ خواهد بود.
11 -مفاد قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان استخدام (مصوب مورخ 1371/2/22 مجلس شورای اسلامی) در خصوص افزایش شرط حداکثر سن داوطلبان رعایت خواهد گردید.
12 -عدم اشتغال و عدم دارا بودن تعهد خدمت به سازمانهای دولتی و خصوصی در زمان شروع به کار در بانک الزامی است. بدیهی است به هنگام ابلاغ لزوم مراجعه پذیرفته شدگان نهایی جهت شروع به کار، چنانچه متقاضی به دلایل فوق امکان شروع به کار در بانک را نداشته باشد، موضوع به منزله انصراف متقاضی از استخدام در بانک مرکزی تلقی گردیده و بانک حق خواهد داشت ضمن منتفی نمودن استخدام وی، نسبت به معرفی فرد ذخیره به عنوان جایگزین جهت طی مراحل استخدامی و شروع بکار در بانک اقدام نماید و مسئولیت این امر بر عهده متقاضی خواهد بود.
نکته مهم
هر داوطلب میتواند تنها در یک ردیف شغلی شرکت نماید. (در صورت عدم رعایت این موضوع از سوی داوطلب، موضوع به عنوان تخلف تلقی شده و بانک مجاز به حذف تمامی ثبت نام های وی خواهد بود.)
زمان ثبت نام
ثبت نام صرفاً از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور از روز شنبه مورخ 1401/08/07 تا روز جمعه مورخ 1401/08/13 صورت خواهد پذیرفت. در ضمن پذیرش تقاضای حضوری یا تقاضاهایی که به پست تحویل داده شود، امکانپذیر نخواهد بود.
تذکر مهم: مدت زمان تعیین شده تمدید نمیگردد و متقاضیان می بایست در مدت زمان فوق نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.
تذکر مهم: داوطلبان می بایست در انتخاب ردیف شغلی به عنوان شغل، محل خدمت، جنسیت و شرایط تعیین شده برای ثبت نام در آن توجه نمایند.
سایر نکات
1 .شرکت با مدرک تحصیلی بالاتر از مقطع اعلام شده در آگهی استخدامی، تخلف محسوب میگردد. چنانچه متقاضی با
مدرک تحصیلی بالاتر از مقطع اعلام شده در آگهی، در آزمون شرکت نماید، هرچند که هیچگونه ادعایی نسبت به پذیرش و یا هرگونه اقدام دیگر درخصوص مدرک بالاتر خود از بانک نداشته باشد، از استخدام و یا ادامه همکاری وی در هر مرحله که مشخص گردد، ممانعت به عمل آمده و کلیه هزینه های متعلقه (بنا به تشخیص و صلاح دید بانک) از وی اخذ خواهد گردید.
2 .چنانچه در هر یک از مراحل آزمون مشخص گردد داوطلب به هردلیل واجد شرایط تعیین شده در آگهی نمیباشد، از ادامه
مراحل استخدامی، استخدام و یا ادامه همکاری وی در هر زمان که مشخص گردد، ممانعت به عمل آمده و کلیه هزینه های متعلقه (بنا به تشخیص و صلاح دید بانک) از وی اخذ خواهد گردید.
3 .در ردیف های شغلی که جنسیت مورد نیاز مرد و زن اعلام گردیده است به دلیل نوع کار قابل واگذاری، حسب نیاز ادارات بانک در پذیرش نهایی نسبت لازم بین پذیرفته شدگان زن و مرد اعمال خواهد شد .
4 .شرط لازم برای انتخاب داوطلبان استخدام جهت راهیابی به مراحل بعدی استخدامی (شامل مصاحبه تخصصی، ارزیابی توسط کانون ارزیابی و …… )، کسب حدنصاب مورد نظر بانک در آزمون کتبی خواهد بود.
5 .هزینه ثبت نام به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد. از این رو لازم است متقاضیان استخدام قبل از ثبت نام شرایط استخدامی ردیف شغلی مورد نظر خود را به دقت مطالعه و در صورت دارا بودن تمامی شرایط تعیین شده اقدام به ثبت نام نمایند.
6 .از آنجا که نفرات برتر هر ردیف شغلی در مرحله آزمون کتبی، متعاقباً از طریق اطلاع رسانی به شماره همراه داوطلب جهت بررسی مدارک و یا شرکت در مصاحبه علمی، دعوت به عمل خواهد آمد؛ لذا مقتضی است داوطلبان درخصوص درج تلفن های ضروری تماس خود دقت لازم را مبذول دارند.
7 .استخدام در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منوط به توفیق در تمامی مراحل مربوط (آزمون کتبی، مصاحبه علمی، کانونهای ارزیابی، گزینش، اخذ گواهی عدم سوءپیشینه و تایید سلامت جسم و روان و توانایی انجام کار از سوی اداره رفاه کارکنان بانک برای شغل مورد تقاضا) خواهد بود.
8 .متقاضیان در صورت انصراف، اخراج و یا قطع رابطه همکاری به هر نحو موظف به پرداخت هزینه هذای متعلقه (بنا به تشخیص و صلاح دید بانک) خواهند بود.
9 .در ردیف های شغلی شماره (59-60 و 61 ) مشاغل کارخانه تولید کاغذ اسناد بهادار، داوطلبان بومی “شهرستان آمل”، مشروط به دارابودن حداقل یکی از شرایط ذیل، از امتیاز اولویت قانونی نسبت به سایرین برخوردار خواهند بذود. بدین ترتیب که نمره داوطلب بومی نسبت به سایر داوطلبان غیربومی شهرستان آمل، با ضریب 1/4 محاسبه و در لیست نمرات آزمون کتبی لحاظ خواهد گردید. بدیهی است از آنجا که اعمال ضریب مربوطه به نمره داوطلبان بومی شهرستان آمل بر اساس اظهارات داوطلب در فرم ثبت نام آزمون استخدامی صورت میپذیرد، چنانچه پس از اعلام نتایج آزمون کتبی و با بررسی مدارک استخدامی، خلاف اظهارات داوطلب برای بانک اثبات گردد، بانک نسبت به محاسبه مجدد نمره داوطلب مذکور بدون اعمال ضریب یاد شده اقدام خواهد نمود و چنانچه بر اثر این اتفاق فرد موفق به کسب حدنصاب و قرارگرفتن در لیست چند برابر ظرفیت نگردد، علیرغم درج نام وی در لیست پذیرفته شدگان آزمون کتبی، از ادامه مراحل استخدامی وی ممانعت به عمل خواهد آمد و حق معرفی داوطذب جایگزین (بر اساس نمره آزمون کتبی) برای بانک محفوظ خواهد بود.
الف) “شهرستان” محل تولد داوطلب با شهرستان محل مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد.
ب) داوطلب از حداقل 10 سال گذشته تاکنون بصورت مستمر و پیوسته ساکن شهرستان موردتقاضا برای استخدام باشد.
استفاده از اولویت بومی از طریق سکونت به موجب تایید ساکن بودن و حداقل ده سال سکونت با ارائه استشهاد محلی (بر اساس فرم پیوست) ممهور به مهر نیروی انتظامی (پاسگاه یا کلانتری محل) در شهرستان مورد تقاضا خواهد بود.
داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تایید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه می تواند به عنوان تمام یا قسمتی از ده سال سابقه سکونت به شرط ارائه استشهاد محلی مبنی بر بررسی ساکن بودن فعلی فرد در شهرستان مورد تقاضا مورد محاسبه قرار گیرد
مبنای شهرستان برای تعیین بومی بودن، تقسیمات کشوری در زمان ثبت نام میباشد.
10 .در تمامی ردیف های شغلی علی الخصوص مشاغل با اولویت جذب داوطلبان بومی (مشاغل کارخانه تولید کاغذ اسناد بهادار)، بانک هیچگونه تعهد و مسئولیتی در خصوص اسکان پذیرفته شدگان غیربومی (نسبت به محل مورد تقاضای استخدام) و جابجایی آنان به دیگر شهرستانها نخواهد داشت و ارائه هرگونه تقاضا در این خصوص و یا درخواست انتقال به سایر نقاط کشور، به منزله انصراف و استعفای ایشان از ادامه خدمت در بانک تلقی گردیده و اقدامات لازم در خصوص خاتمه همکاری با ایشان صورت خواهد پذیرفت. بدیهی است این موضوع فارغ از نحوه رابطه استخدامی پذیرفته شدگان نهایی با بانک بوده و تعهد محضری مربوطه در این رابطه در بدو استخدام از افراد مشمول اخذ خواهد گردید.
مواد آزمون عمومی
مواد آزمون عمومی عبارتند از:
۱ .معارف اسلامی
۲ .زبان و ادبیات فارسی؛
۳ .زبان انگلیسی (عمومی)
۴ .فنّاوری اطلاعات(مهارتهای هفتگانه L.D.C.I)؛
۵ .هوش و استعداد شغلی.
مواد آزمون تخصصی
مواد آزمون تخصصی برای هر یک از مشاغل در جدول شماره 1 مشخص شده است.
تذکر: کلیه سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهارگزینه ای با ضریب یک (1) میباشند. ضمناً به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد.
11 .پذیرفته شدگان ردیف های شغلی شماره 12-15-26-50-51-52-53 با عنوان “مشاغل امور حراست” و “مشاغل امور گزینش” صرفاً در ادارات حوزه حراست و یا گزینش (به تشخیص بانک) مشغول بکار شده و از ایشان تعهد محضری مبنی بر لزوم خدمت در ادارات یاد شده از بدو استخدام اخذ خواهد گردید. لذا امکان انتقال و جابجایی پذیرفته شدگان این ردیف های شغلی فارغ از نوع رابطه استخدامی در طول مدت خدمت در بانک به هیچ یک از ادارات و واحدهای دیگر بانک وجود نخواهد داشت.
12 .از پذیرفته شدگان ردیف های شغلی شماره 13-35-36-40-41-42-43-44-55 که از شرایط ثبت نام در آن داشتن”سابقه کار” میباشد، گواهی اشتغال بکار به همراه لیست سوابق بیمه ای پرداخت شده به تامین اجتماعی مرتبط با رشته تحصیلی به میزان مندرج در جدول آگهی استخدامی مطالبه خواهد گردید. بدیهی است در صورت قبولی در آزمون کتبی و عدم ارائه مستندات یاد شده به صورت کامل و یا سوابق کاری بدون پرداخت حق بیمه، موضوع استخدام ایشان منتفی گردیده و حق معرفی داوطلب جایگزین (بر اساس نمره آزمون کتبی) برای بانک محفوظ بوده و امکان اعتراض برای این داوطلبان وجود نخواهد داشت.
پذیرش سابقه ارائه شده از سوی داوطلبان پس از استخدام در این ردیفهای شغلی، صرفاً به میزان مدت اشاره شده در جدول آگهی استخدام و بر اساس ضوابط و مقررات بانک خواهد بود.
13 .به منظور ثبت نام در ردیف شغلی شماره 18 ( کارشناسی ارشد حقوق خصوصی- جزا و جرم شناسی (داشتن دانشنامه کارشناسی حقوق الزامی می باشد. بدیهی است داوطلبان فاقد مدر کارشناسی حقوق حتی درصورت کسب حدنصاب لازم در آزمون کتبی از ادامه فرآیند استخدام حذف خواهند گردید و امکان اعتراض برای این داوطلبان وجود نخواهد داشت.
14 .باتوجه به شرایط احراز شغل درنظر گرفته شده برای پذیرفته شدگان نهایی در ردیف شغلی شماره 32 (کارشناسی ارشد “مدیریت/مطالعات موزه” و “تاریخ ایران اسلامی” و “تاریخ هنر ایران اسلامی”)، از این دسته از پذیرفته شدگان به طور جداگانه مصاحبه تخصصی زبان انگلیسی به عمل خواهد آمد. لذا شرط پذیرش نهایی در مرحله مصاحبه و راهیابی به سایر مراحل درخصوص این دسته از داوطلبان، قبولی آنان در مصاحبه تخصصی زبان انگلیسی خواهد بود. ضمناً امکان انتقال و جابجایی پذیرفته شدگان این ردیف شغلی فارغ از نوع رابطه استخدامی در طول مدت خدمت در بانک به هیچیک از واحدهای دیگر بانک وجود نخواهد داشت. بدیهی است تعهد محضری لازم در این خصوص از ایشان اخذ خواهد گردید.
15 .پذیرفته شدگان در ردیفهای شغلی شماره 30-34-46-48-56-57-58 (مشاغل فنی و ستادی سازمان تولید اسکناس و مسکوک) تابع ضوابط و مقررات پرسنلی واحدهای تولیدی بانک بوده و فارغ از نوع رابطه اسذتخدامی، امکان انتقال و جابجایی ایشان در طول مدت خدمت در بانک به هیچ یک از ادارات و واحدهای دیگر بانک وجود نخواهد داشت. بدیهی است تعهد محضری لازم در این خصوص از ایشان اخذ خواهد گردید.
16 .دارابودن حداقل 3 سال تجربه مفید و مرتبط با رشته و گرایش تحصیلی در ردیف های شغلی مشاغل فنی بانک) کارشناسی ارشد مهندسی عمران، مهندسی برق – الکترونیک، مهندسی مکانیک، مهندسی کشاورزی، مهندسی برق، مهندسی معماری و کارشناسی مهندسی فن آوری آسانسور و بالابر)، الزامی میباشد. ضمناً امکان انتقال و جابجایی پذیرفته شدگان این ردیف شغلی فارغ از نوع رابطه استخدامی در طول مدت خدمت در بانک به هیچ یک از واحدهای دیگر بانک وجود نخواهد داشت. بدیهی است تعهد محضری لازم در این خصوص از ایشان اخذ خواهد گردید.
17 .پذیرفته شدگان در ردیف های شغلی شماره 59-60-61 (مشاغل فنی کارخانه تولید کاغذذ اسناد بهادار (تابع ضوابط و مقررات پرسنلی واحدهای تولیدی بانک بوده و فارغ از نوع رابطه استخدامی، امکان انتقال و جابجایی ایشان در طول مدت خدمت در بانک به هیچ یک از واحدهای دیگر بانک وجود نخواهد داشت. بدیهی است تعهد محضری در این خصوص از ایشان اخذ خواهد گردید.
18. از تمامی پذیرفته شدگان ردیف های شغلی مقطع کارشناسی، تعهد شغلی لازم مبنی بر خدمت در شغل مورد تقاضا در طول مدت خدمت در بانک اخذ خواهد گردید و فارغ از نوع رابطه استخدامی، امکان تغییر شغل به دیگر مشاغل تخصصی بانک
و یا انتقال و جابجایی ایشان در طول مدت خدمت در بانک به هیچ یک از ادارات و واحدهای دیگر و پذیرش مدرک تحصیلی بالاتر (حتی درصورت اخذ و ارائه مدر تحصیلی بالاتر) وجود نخواهد داشت. البته امکان تغییر شغل آنان به دیگر مشاغل هم طراز از نظر شرایط احراز (مدر و رتبه شغلی لازم جهت تصدی سمت موردنظر) مشروط به تشخیص بانک فراهم خواهد بود.بدیهی است تعهد محضری لازم در این خصوص از ایشان اخذ خواهد گردید.
19 .از پذیرفته شدگان ردیف های شغلی مقطع کارشناسی ارشد که از شرایط آن “اخذ تعهد شغلی و محل خدمت به شرح مندرج در آگهی” قید گردیده، تعهد شغلی لازم مبنی بر خدمت در شغل مورد تقاضا در طول مدت خدمت در بانک اخذ خواهد گردید. و فارغ از نوع رابطه استخدامی، امکان تغییر شغل آنان به دیگر مشاغل بانک و یا انتقال و جابجایی ایشان در طول مدت خدمت در بانک به هیچ یک از ادارات و واحدهای دیگر ولو با اخذ و ارائه مدرک تحصیلی بالاتر وجود نخواهد داشت. بدیهی است تعهد محضری در این خصوص از ایشان اخذ خواهد گردید.
20 .در ردیفهای شغلی که از جمله شرایط آن اخذ تعهد شغلی ذکر گردیده، پذیرفته شدگان نهایی موظف به قبول و ارائه تعهد مذکور منطبق با مفاد آگهی استخدام به بانک می باشند. بدیهی است در غیر این صورت موضوع استخدام فرد منتفی گردیده و حق معرفی داوطلب جایگزین (حسب نمرات آزمون کتبی) برای بانک محفوظ خواهد بود.
21 .عناوین شغلی در نظر گرفته شده برای تصدی توسط پذیرفته شدگان نهایی داوطلبان ردیف های شغلی مقطع دکتری، با عناوین شغلی درنظرگرفته شده برای تصدی توسط پذیرفته شدگان نهایی داوطلبان ردیف های شغلی مقطع کارشناسی ارشد، یکسان میباشد.
22 .با توجه به اینکه مدار متقاضیان حسب نیاز بانک پس از تعیین نمرات داوطلبان در آزمون کتبی به میزان حداکثر تا سه برابر مجوزهای استخدامی اخذ و بررسی خواهد شد، لذا در صورتی که مندرجات مدارک داوطلبان مغایر با شرایط مندرج در این آگهی و همچنین اطلاعات مندرج در فرم تقاضای ثبت نام باشد، هیچگونه حقی برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد و در هر مرحله از آزمون، اعلام نتایج اولیه، مصاحبه و حتی درصورت پذیرش نهایی، داوطلب از ادامه فرآیند استخدام حذف خواهد شد و حق هیچگونه اعتراضی ندارد.
23 .فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق (ع)، در صورتی می توانند در این آزمون ثبت نام نمایند که عنوان مدرک تحصیلی مندرج درمتن دانشنامه یا گواهی موقت آنان بدون در نظر گرفتن پیشوند “معارف اسلامی”، با مقطع، رشته و گرایش تحصیلی پیش بینی شده در شرایط احراز مشاغل مندرج در جدول آگهی استخدام یکسان باشد .این دسته از داوطلبان، باید در زمان ثبت نام، عنوان رشته تحصیلی خود را بدون در نظر گرفتن پیشوند “معارف اسلامی” انتخاب نمایند.
24 .حقوق و مزایا، بیمه و بازنشستگی کارکنان قراردادی تابع ضوابط می باشد.
کلیه سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهارگزینه ای با ضریب یک (1) میباشند. ضمناً به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد.
زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت
کارت شرکت در امتحان مذکور از روز چهارشنبه مورخ 1401/09/09 برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. آزمون استخدامی در روز جمعه مورخ 1401/09/11 منحصرا در شهر تهران برگزار خواهد شد.
ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تایید اطلاعات ارسالی از سوی داوطلبان نبوده و مدار داوطلبان پس از آزمون مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 دانلود دفترچه آزمون
جهت ثبت نام کلیک نمایید

هنگام تماس حتما بگویید که آگهی را در اهواز نیاز دیده اید
استخدام و بازار کار استخدام سراسری

تذکر پلیس فتا:

لطفا پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری اطمینان حاصل نمایید.


تذکر اهواز نیاز:

"اهواز نیاز" هیچ گونه مسئولیتی در قبال آگهی های درج شده ندارد،لطفا دقت نمایید.