اشتغال جوانان از برنامه های اولویت دار دولت است

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جوانان را موتور محرکه اصلی برنامه های اشتغال کشور دانست و تاکید کرد: اشتغال جوانان از برنامه های اولویت دار دولت است.
به گزارش بازارکار از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «دکتر حجت الله عبدالملکی»، در نشست ستاد ملی ساماندهی امور جوانان که در وزارت ورزش و جوانان برگزارشد، گفت: در موضوع اشتغال، چند گروه، هدف گذاری شده است.
وی توضیح داد: این گروه ها، افراد مطلقا بیکار ، نا امید از یافتن کار، دارای اشتغال ناقص، دارای اشتغال غیر رسمی و بدون آتیه و شاغل با درآمد پایین را شامل می‌شود.
عبدالملکی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، همه این گروه‌ها را مخاطب خود می‌داند و تلاش می‌کند که ارتقا پیدا کنند.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: وقتی این افراد را بر اساس شهری و روستایی بودن، سن، وضعیت خانواده، سطح درآمد، تحصیلات، داشتن مهارت و… طبقه‌بندی می‌کنیم، بیش از 800 گروه می‌شوند که تعدادی از آنها در سنین جوانی هستند .

عبدالملکی تصریح کرد: متاسفانه سن ازدواج بالا رفته و یکی ازدلایل آن موضوعات اقتصادی، اشتغال و درآمد است.

وی تاکید کرد: اگر در چند سال آینده نتوانیم در فرزندآوری و تشکیل خانواده جهشی ایجاد کنیم، کشور در دهه های آتی دچار بحران می‌شود.

عبدالملکی تاکید کرد: باید از توان بالای جوانان در جهش اقتصادی کشور استفاده شود، جوانان افق طولانی‌تر و انرژی بالاتری برای برنامه‌ریزی دارند و می‌توانند جهش سریع‌تری را رقم بزنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم خطاب به وزیر وزرش و جوانان گفت: شما در این وزارتخانه به همه موضوعات مرتبط با جوانان می‌پردازید و ما نیز در بعد اقتصادی و اشتغال جوانان خود را مسئول می دانیم.

وی تصریح کرد: در شورای عالی اشتغال که دبیرخانه آن در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی قرار دارد با حضور همه دستگاه ها، بر روی موضوعات مربوط به اشتغال مدل‌سازی می‌شود و تلاش ما این است که ظرفیت‌های کشور در همه بخش ها را بسیج و هم افزا کنیم.

عبدالملکی یادآورشد: به دلیل اجرای جزیره ای، برنامه ها و طرح های اشتغال یا اجرا نشده و یا ناقص اجرا شده است.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: امیدواریم با وزارت ورزش و جوانان در زمینه اشتغال،همکاری خوبی داشته باشیم و بتوانیم قطعه ای از برنامه جامع را برای جوانان در این بخش تکمیل کنیم .

عبدالملکی در این نشست با تبریک هفته بسیج گفت: هر موفقیتی که در زمینه‌های مختلف کسب کردیم به دلیل اقدامات بسیجی است و همیشه جمله رهبرمعظم انقلاب؛ « بسیج یعنی علی (ع) که تمام وجودش وقف اسلام بود» برای من تداعی می شود.

وی باقدردانی از رئیس جمهور برای انتخاب یک قهرمان ملی به عنوان وزیر ورزش و جوانان گفت: این انتخاب برای همه ما در مجموعه اجرایی دولت یک افتخار بزرگ است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، با بیان این که تیم مدیریتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز جوان و میانگین سنی آن پایین است، اظهارکرد: این موضوع در تحقق اهداف وزارت ورزش و جوانان نیز موثر خواهد بود.

در این مراسم، تفاهمنامه همکاری مشترک در حوزه اشتغال، طرح جامع اشتغال پذیری و مهارت آموزی جوانان، میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان منعقد شد.

 

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار