تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی نظام سلامت در سال آینده

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

معاون پرستاری وزارت بهداشت از تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی نظام سلامت در سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس عبادی در مراسم معارفه رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی فسا اظهار داشت: چند روز گذشته طی نامه‌ای که از سوی مقام عالی وزارت صادر شد، بر لزوم انجام هر چه سریع‌تر تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی تاکید شده و امیدواریم با مشارکت سازمان امور استخدامی کشور در سال ۱۴۰۱ شاهد تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی در حوزه سلامت باشیم.

وی در ادامه در مورد نیروهای طرحی نیز بیان کرد: قرار است شرایط جذب و تبدیل وضعیت این نیروها با سازمان استخدامی کشور طراحی شود و امیدواریم امتیازات لازم به این گروه تعلق بگیرد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر با کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در سطح کشور مواجهیم و نیاز به توسعه نقشه پرستاری در کشور است، افزود: در کشور ۱۹۰ دانشکده پرستاری داریم که همزمان با توسعه کمی جذب دانشجویان پرستاری، باید ساختار توسعه حوزه سلامت در بیمارستانها را هم افزایش بدهیم تا شرایط جذب پرستار افزایش پیدا کند.

لزوم توجه جدی وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی فسا

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با بیان برخی از مشکلات حوزه سلامت در این شهرستان، خواستار توجه بیشتر وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی فسا شد.

فیروزی به مصوبه سفر ریاست جمهوری به استان فارس در خصوص تجهیز بیمارستان ۱۸۰ تختخوابی فوق تخصصی امام حسین (ع) در این شهر اشاره کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی فسا به تنهایی علاوه بر جمعیت ۲۴۰ هزار نفری فسا به بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت در شرق فارس و استان‌های همجوار هم خدمت رسانی می‌کند که باید هر چه سریع‌تر نسبت به تجهیز این بیمارستان اقدام فوری کرد.

وی با بیان اینکه ساخت فیزیکی ساختمان این بیمارستان به اتمام رسیده و به صورت موقت تحویل دانشگاه علوم پزشکی فسا شده است، عنوان کرد: تجهیز این بیمارستان و راه اندازی آن در ناوگان نظام سلامت علاوه بر اینکه به بیماران نیازمند شرق فارس خدمت رسانی خواهد کرد باعث اشتغال زایی بیش از ۵۰۰ نفر نیز خواهد شد.

فیروزی در مورد کمبود نیروی پرستار در این شهرستان نیز بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا تعداد زیادی پرستار در قالب نیروهای شرکتی و قراردادی در مراکز درمانی شهرستان فسا جذب شدند که وزارت بهداشت باید وضعیت این نیروها را هم تعیین تکلیف کند.

در این مراسم محمد کاظم وکیل به سمت ریاست جدید دانشگاه علوم پزشکی فسا معرفی و از زحمات علی اصغر خالقی تجلیل شد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار