تلاش مجلس برای تعیین تکلیف هزار مربی حق‌التدریس تا پایان خردادماه سال جاری

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

تلاش مجلس برای تعیین تکلیف هزار مربی حق‌التدریس تا پایان خردادماه سال جاری

رئیس کمیته مهارتی کمیسیون آموزش مجلس از تلاش برای تعیین تکلیف بیش از هزار مربی حق‌التدریس تا پایان خردادماه سال جاری خبر داد و گفت: : استان خراسان رضوی دارای بیشترین مربیان بلاتکلیف هستند.
اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه هم اکنون 1184 نفر از مربیان حق‌التدریس که در آزمون سازمان فنی و حرفه‌ای کشور شرکت کرده‌اند متاسفانه بلاتکلیف هستند، گفت: به عبارت دیگر این افراد بعد از گذراندن مراحل مختلف در مرحله استخدام با کمبود مجوز جذب از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور مواجه شدند.
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه سازمان فنی و حرفه‌ای کشور مجوز 2500 نفر را برای جذب داشت که همه این افراد در پست‌های خالی بکارگرفته شدند اما در ادامه با کمبود پست برای 1284 نفر مواجه شد؛ در این راستا 100 نفر دیگر نیز با تلاش‌های انجام شده جذب شدند و این رقم به1184 نفر کاهش یافت.
وی با تاکید بر اینکه در جلسه کمیته مهارتی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با مسئولان سازمان فنی و حرفه‌ای کشور مشکلات مربوط به تعیین تکلیف مربیان حق‌التدریس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است، ادامه داد: مقرر شد برای رفع این مشکل از پست های خالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های تابعه استفاده شود زیرا 800 پست خالی این وزارتخانه به دلیل موضوع چابکسازی تسویه شده است و باید از ظرفیت سایر سازمان‌ها بهره برد.
رئیس کمیته مهارتی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای بهره گیری از پست های خالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های تابعه به منظور تعیین تکلیف مربیان حق‌التدریس باید تعامل و همکاری بین وزارتخانه مذکور و سازمان امور استخدامی شکل بگیرد، تصریح کرد: در تلاش هستیم تا پایان خردادماه سال جاری مربیان حق‌التدریس تعیین تکلیف شوند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: استان‌های خراسان رضوی با 138 نفر، اصفهان با 113 نفر، زنجان با 100 نفر به ترتیب جزء استان‌های دارای بیشترین مربیان بلاتکلیف هستند و در این میان خراسانی شمالی با 17 نفر در آخرین رتبه جدول مربوط به مربیان حق‌التدریسی است که باید تعیین تکلیف شوند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار