نیکان

جزئیات روند برگزاری مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد جزئیات روند برگزاری مصاحبه دکتری تخصصی این دانشگاه را تشریح کرد.
به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، بهروز طهماسب کاظمی رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد، با بیان اینکه با توجه به شرایط خاص شیوع ویروس کرونا، مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد در سال جاری به صورت مجازی برگزار می‌شود، گفت: مصاحبه این دوره از آزمون طبق زمان‌بندی انجام‌شده، از امروز (۵ مهر) تا روز چهارشنبه (۱۶ مهر) ادامه خواهد داشت.

او بیان کرد: تمامی داوطلبان دعوت شده به مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال ۹۹ که در موعد مقرر برای شرکت در مصاحبه ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه www.azmoon.org نسبت به دریافت برگه ورود به جلسه مصاحبه اقدام کنند.

طهماسب کاظمی با بیان اینکه داوطلبان صرفاً می‌توانستند براساس محل اقامت خود، یکی از واحد‌های دانشگاهی که در سامانه ارائه شده را به عنوان حوزه برگزاری مصاحبه علمی مجازی انتخاب و ثبت کنند، اظهار کرد: داوطلبان با حضور در واحد‌های دانشگاهی، در اتاقی مخصوص و با استفاده از کامپیوتری که در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد، مصاحبه را به صورت مجازی انجام خواهند داد.

او با بیان اینکه مصاحبه‌های دکتری هر روز از ساعت ۱۴ تا ۲۰ انجام خواهد شد، تصریح کرد: داوطلبان پس از ورود به واحد دانشگاهی که برای مصاحبه انتخاب کرده اند، ابتدا احراز هویت شده، سپس به اتاق مصاحبه راهنمایی می‌شوند و روند مصاحبه انجام خواهد شد. به طور متوسط ۲۰ دقیقه برای هر مصاحبه در نظر گرفته شده، اما تشخیص زمان مصاحبه بر عهده اساتید مصاحبه‌کننده خواهد بود.

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد بیان کرد: به منظور برگزاری هر چه بهتر و باکیفیت‌تر مصاحبه‌ دکتری تخصصی دانشگاه آزاد، یک ستاد کشوری در مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه شکل گرفته است. این ستاد تمامی امور مربوط به برگزاری مصاحبه‌ها را مدیریت می‌کند.

او افزود: همچنین در همین راستا یک ستاد استانی و ستاد واحدی در استان‌ها و واحد‌های دانشگاه آزاد شکل گرفته که در تمامی این ستاد‌ها رئیس واحد، معاون اجرایی، مسئول حراست، مسئول هماهنگی اساتید، مسئول هماهنگی داوطلبان و… حضور دارند و به صورت شبانه‌روزی برای ارتقای کیفیت برگزاری مصاحبه‌ها تلاش می‌کنند.

طهماسب کاظمی با بیان اینکه در مصاحبه‌های دکتری تخصصی دانشگاه آزاد حدود ۳۵۰۰ نفر از اساتید برجسته حضور دارند، گفت: این اساتید به صورت مجازی در مصاحبه‌ها حضور خواهند داشت تا در شرایط فعلی کشور و شیوع بیماری کرونا، ارتباطات چهره به چهره به حداقل برسد.

او ادامه داد: مرکز نظارت، ارزیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات دانشگاه آزاد به عنوان ناظر و ارزیاب، به منظور برگزاری باکیفیت مصاحبه‌های دکتری، در تمامی واحد‌های دانشگاهی حضور دارند و در صورت وجود هرگونه اختلال و مشکل سریعاً به سازمان گزارش خواهد شد.

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد با تأکید بر اینکه این دانشگاه توانسته با استفاده از بهترین زیرساخت‌های کشور، امکانات خوبی برای برگزاری مصاحبه‌های دکتری در نظر گیرد، گفت: امیدوارم زیرساخت‌های اینترنتی کشور بدون اختلال و کندی، پاسخگوی برگزاری مجازی مصاحبه‌های دکتری دانشگاه آزاد باشد، البته داوطلبان هیچ‌گونه نگرانی از بابت قطع ارتباط با استاد مصاحبه‌کننده نداشته باشند، چرا که پس از قطع ارتباط، در صورت تشخیص اساتید، در زمان تعیین‌شده می‌توانند دوباره وارد سیستم شده و مصاحبه خود را ادامه دهند. اساتید در این زمینه همکاری لازم را با داوطلبان خواهند داشت.

او با تاکید بر اینکه داوطلبان مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد باید با همراه داشتن برگه ورود به جلسه و اسناد هویتی (کارت ملی و یا شناسنامه)، در زمان مقرر طبق جدول زمان‌بندی و نیم ساعت قبل از شروع مصاحبه، در واحد‌های دانشگاهی حضور داشته باشند، خاطرنشان کرد: داوطلبان تمام دستورالعمل‌های بهداشتی را با نهایت دقت رعایت کنند؛ چرا که قشر فرهیخته نماد پایبندی به این اصول و قواعد است.

طهماسب کاظمی با بیان اینکه مقرر شده واحد‌های دانشگاهی شرایط لازم برای ضدعفونی کردن محیط و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را فراهم کنند، گفت: همراه داشتن اقلام بهداشتی نظیر ماسک، دستکش و… در زمان حضور در محل مصاحبه الزامی است.

او در پایان با قدردانی از زحمات تمامی همکاران دانشگاه آزاد در سراسر کشور، تأکید کرد: مجموعه دانشگاه و ازجمله اساتید، برای فراهم آوردن زیرساخت و امکانات لازم، به صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کند که شایسته تقدیر است.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار