فقط ۵ درصد اعتبار اشتغال فراگیر در خوزستان جذب شده است

دسته ها: اخبار استان اخبار

فقط ۵ درصد اعتبار اشتغال فراگیر در خوزستان جذب شده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: متاسفانه به دلیل عدم استقبال مردم و بالابودن سود بانکی و عدم همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات تاکنون فقط ۵ درصد اعتبار طرح اشتغال فراگیر جذب شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم در اهواز، سیدنور محمدپور امروز در جلسه شورای اشتغال خوزستان با اشاره به لزوم توجه به اشتغال استان اظهار داشت: برای طرح اشتغال فراگیر در خوزستان یک هزار و 237 میلیارد تومان اختصاص یافت که از این مقدار فقط 63 میلیارد تومان آن توسط بانک‌ها پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه مبلغ پرداختی توسط بانک‌ها 5 درصد اعتبار اشتغال فراگیر است، گفت: متاسفانه به‌دلیل عدم استقبال مردم، بالابودن سود بانکی و عدم همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات تاکنون فقط 5 درصد اعتبار طرح اشتغال فراگیر جذب شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد: تاکنون 599 طرح اشتغال فراگیر با اشتغالزایی 7 هزار و 297 نفر به بانک‌ها معرفی شدند که از میان آنها فقط به 90 طرح با اشتغالزایی 393 نفر تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد.

محمدپور از جذب 103 درصدی اعتبارات طرح اشتغال پایدار روستایی خبر داد و گفت: در طرح اشتغال پایدار روستایی برای 6 ماه نخست امسال مبلغ 173 میلیارد و 400 میلیون تومان اختصاص داده شد که تاکنون 103 درصد یعنی بیش از اعتبار تعیین شده برای طرح های روستایی جذب اعتبار صورت گرفته است.

وی افزود: اعتبار اختصاص داده شده برای طرح اشتغال پایدار روستایی در خوزستان 337 میلیارد و 600 میلیون تومان است. از 10 هزار و 805 طرح اشتغال روستایی به ارزش 771 میلیارد و 900 میلیون تومان به 1330 طرح تسهیلات تخصیص داده شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با بیان اینکه 7 طرح در کارگروه اشتغال ملی به بانک‌ها معرفی کردیم که از این تعداد به 5 طرح اعتبار 85 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی در رابطه با اشتغال خانگی گفت: در اشتغال خانگی سهم استان خوزستان 32 میلیارد تومان است که تاکنون 3217 طرح با ظرفیت 3 هزار و 307 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌کند.

محمد‌پور با بیان اینکه در طرح اشتغال پایدار روستایی 75 درصد اعتبارات به بخش کشاورزی اختصاص داده شد، اظهارداشت: انتظار می‌رود در نیمه دوم سال که بخش دوم اعتبارات طرح اشتغال روستایی ابلاغ می‌شود بتوانیم در روستاها ظرفیت اشتغال بیشتری ایجاد کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به ارسال 49 طرح ملی به بانک‌ها افزود: این طرح‌ها با اعتباری به مبلغ یک هزار و 671 میلیارد تومان به بانک معرفی شده که در نهایت 22 طرح به مبلغ 541 میلیارد تومان با اشتغالزایی 3 هزار و 841 نفر تایید شده است.

اخبار استان اخبار