نیکان

مجوز جذب ۳۰ هزار نیروی جدید / رشد قابل توجه بودجه وزارت بهداشت در سال آینده

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

معاون رئیس جمهور گفت: همه امکانات کشور برای مقابله با بیماری کرونا بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری در اختیار حوزه سلامت قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور  و رئیس سازمان برنامه و بودجه صبح امروز در مراسم افتتاح همزمان تجهیزات خریداری شده مقابله با کرونا از محل تسهیلات بانک جهانی که در وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: این وزارتخانه در زمینه مقابله با کرونا و سایر مسایل عمل خوبی داشته است و آیندگان از اقدامات این وزارتخانه تجلیل می‌کنند.

او افزود: همه امکانات کشور برای مقابله با بیماری کرونا بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری در اختیار حوزه سلامت قرار گرفته است. ۳۳۰۰میلیارد تومان در یک ماه با هدف این پشتیبانی و ۱۵هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای تجهیز، تقویت و نشاط کادر درمان کمک کرده است.

نوبخت بیان کرد: وزارت بهداشت علاوه بر موضوع کرونا در زمینه تجهیر بیمارستان‌ها اقدامات مهمی را انجام داده است و ۱۱ هزار تخت بیمارستان‌ها را تجهیز کرده است.

او بیان کرد: به جز ۲۳هزار مجوز استخدام در سال گذشته ما ۳۰ هزار مجوز جدید جهت جذب نیرو به وزارت بهداشت داده شده است.

نوبخت تاکید کرد: در بودجه سال آینده موفق شدیم نه تنها ارز دارو و تجهیزات پزشکی را با ارز ترجیحی تعیین کنیم بلکه درسال آینده سهمیه خاصی با ارز ترجیحی ادامه دارد و رشد قابل توجهی در بودجه وزارت بهداشت برای سال آینده خواهیم دید و این نکات نشان می‌دهد که دولت و همه نهادها پشتیبان این وزارت خانه هستند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار