نیکان

پرداخت بیش از ۲۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

بانک توسعه تعاون تا پایان سال ۹۹ و طی پنج مرحله از طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری مجموعا بالغ بر ۲۴هزار میلیارد ریال تسهیلات، در قالب بیش از ۲۶ هزار طرح به متقاضیان پرداخت کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم, بانک توسعه تعاون به عنوان بانک عامل در طرح بزرگ اشتغال پایدار روستایی و عشایری، با برخورداری از ظرفیت های مناسب جهت برررسی دقیق، سریع و کارشناسی پرونده ها و طرح های ارسالی، ضمن رعایت دقیق الزامات و اجرای صحیح این طرح تا پایان سال 99 ، مجموعا به مبلغ 24,419,905 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به طرح های مختلف تولیدی، کشاورزی و خدماتی در مناطق روستایی و عشایری در سطح کشور پرداخت کرده است که بر اساس اطلاعات سامانه کارا این تسهیلات در قالب 26,049 طرح و پرونده به متقاضیان پرداخت شده و تاکنون سبب ایجاد و تثبیت مجموعا 50,230 فرصت شغلی در مناطق مختلف روستایی و عشایری کشور شده است.

همچنین مجموع طرح های ارائه شده به شعب این بانک در سراسر کشور 28,483 طرح بوده که بر اساس این تعداد طرح ارائه شده، ایجاد 61,044 فرصت اشتغال پیش بینی شده است.

گفتنی است با بررسی کامل و دقیق این طرح ها و اهلیت سنجی متقاضیان درخواست تسهیلات، تاکنون26,116 تصویب شده که تسهیلات درخواستی بالغ بر 99درصد از این طرح ها تاکنون از سوی شعب بانک توسعه تعاون در سراسر کشور پرداخت شده و مابقی نیز در انتظار تکمیل مدارک و طی مراحل قانونی از سوی متقاضیان دریافت تسهیلات است.

از میان طرح هایی که با تسهیلات بانک توسعه تعاون تامین مالی شده است، بیشترین تسهیلات در استان های یزد، خراسان جنوبی و گیلان بوده و از منظر رتبه بندی بیشترین تسهیلات پرداختی، استانهای همدان، خراسان شمالی و گیلان در رتبه های بعدی قرار داشته اند.

بر اساس این گزارش، بانک توسعه تعاون تا پایان مرحله چهارم طرح ملی اشتغال پایدار روستایی و عشایری، تمام تعهدات خود را به صورت کامل ایفا نموده و هم اکنون در مرحله پنجم این طرح نیز در حال تخصیص تسهیلات برای تکمیل طرح های نیمه تمام و جدید است.

لازم به ذکر است که بانک توسعه تعاون طی مدت فعالیت یازده‌ساله عهده‌دار عاملیت طرح‌های اقتصادی مهمی در سطح اقتصاد کلان بوده که بی شک اجرای موفق طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، یکی از مهمترین دستاوردهایی بوده که علاوه بر ایجاد ظرفیت و بزرگتر شدن حجم فعالیت بانک باعث اثربخشی بیشتر بانک‌ توسعه تعاون با رویکرد توسعه‌ای در سطح اقتصاد ملی شده است و ایجاد بیش از 50 هزار فرصت شغلی به همت این بانک در مناطق روستایی و کم برخوردار کشور رونق قابل توجهی در بخش اشتغال در مناطق روستایی و عشایری فراهم کرده که علاوه بر بهبود کیفیت زندگی و معیشت در این مناطق، سبب کاهش روند مهاجرت معکوس از روستا به شهر نیز شده است.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار