کارنامه موفق نیروگاه رامین اهواز در استخدام نیرو و تبدیل وضعیت کارکنان

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

نیروگاه رامین اهواز با تمرکز بر جوان سازی سرمایه‌های انسانی و به منظور ساماندهی و تقویت ساختار منابع انسانی، توانست زمینه استخدام و تبدیل وضعیت اشتغال ۲۲۸ نفر را فراهم سازد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، خلیل محمدی مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز گفت: بیش از ۴۲ سال از عمر نیروگاه رامین می‌گذرد و خرسندیم طی این مدت زمان شاهد تولید پایدار انرژی حیاتی برق و خدمت رسانی مستمر به مردم شریف کشورمان بودیم.

او افزود: بی تردید تحقق رسالت این نیروگاه ۱۸۵۰ مگاواتی بدون تلاش و ایثار کارکنان نیروگاه میسر نبوده و خرسندیم با تکیه بر دانش و تجربه ارزشمند این کارکنان توانستیم شاهد افتخارآفرینی و کسب دستاورد‌های متعددی در صنعت برق کشور و استان باشیم.

محمدی اضافه کرد: این نیروگاه دارای ساختار فنی پیچیده‌ای است که نیازمند تخصص و تجربه بالای کارکنان خود است و با توجه به بازنشستگی تعداد زیادی از همکاران و خالی ماندن پست‌های بلاتصدی طی سال‌های اخیر توانستیم مجوزات و اقدامات لازم در خصوص تبدیل وضعیت اشتغال ۱۶۲ نفر از کارکنان، ۴۶ نفر از فرزندان ایثارگران، استخدام ۱۵ کارشناس متخصص از طریق آزمون عمومی و جذب ۵ نخبه دانشگاهی را طی یک سال اخیر محقق کنیم که از مجموع ۲۲۸ نفر واجد شرایط، تعداد ۲۲۴ نفر موفق به قبولی در آزمون‌های مربوطه و طی مراحل اداری هستند.

مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز گفت: تاکنون ۹۷ نفر از این پرسنل نیروگاه طی ماه‌های اخیر از پیمانکار نیروی انسانی به نیروی رسمی تبدیل وضعیت شده و ۱۲۷ نفر نیز پس از گذراندن مراحل اداری و گزینش، طی ماه‌های آتی به استخدام رسمی این نیروگاه در خواهند آمد.

این مقام مسئول افزود: این اقدامات در حالی صورت گرفت که روند تبدیل وضعیت اشتغال کارکنان و استخدام فارغ التحصیلان متخصص طی سال‌های اخیر بدلیل عدم صدور و کسب مجوزات لازم متوقف شده بود.

محمدی پویایی نیروی انسانی، دستاورد‌های متعدد در عرصه تولید برق، ساخت قطعات و تجهیزات نیروگاهی، اجرای طرح‌های فنی و مهندسی و ارتقاء انگیزه و روحیه پرسنل نیروگاه را مهمترین آثار این رویکرد طی یک سال گذشته برشمرد.

او افزود: امیدواریم با اخذ مجوزات لازم شاهد تداوم این رویکرد در نیروگاه رامین اهواز باشیم.

گفتنی است این اقدامات در حالی صورت گرفت که هر ساله شاهد بکارگیری موقت بیش از یکصد نفر از کارگران متخصص و با تجربه با اولویت جوانان شهرستان باوی در پروژه‌های تعمیراتی نیروگاه رامین هستیم.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار