استخدام سرپرست فروش

جزئیات ظرفیت پذیرش ارشد پزشکی تا زمان انتخاب رشته اعلام می شود

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد جزئیات ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۹۹ تا زمان انتخاب رشته اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهلت مجدد ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی از امروز ۲۵ فروردین ماه ۹۹ آغاز شده است و تا ساعت ۱۰ صبح ۲۸ فروردین ماه ادامه دارد. این آزمون در تیرماه ۹۹ برگزار می‌شود.

مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت در توضیحاتی خطاب به داوطلبان اعلام کرد داوطلبان باید توجه کنند فهرست دانشگاه‌های پذیرنده به صورت اولیه بوده و ممکن است در اعلام نهایی تغییراتی در رشته‌های مختلف بر حسب شرایط دانشگاه‌ها انجام شود.

ممکن است دانشگاه‌هایی از این تاریخ به بعد مجوز پذیرش پیدا کنند و یا برخی از دانشگاه‌ها از ردیف پذیرش حذف شوند. اعلام فهرست دانشگاه‌های پذیرنده و ظرفیت‌های مربوطه در این مرحله صرفاً برای آگاهی داوطلبان است.

تغییرات احتمالی ظرفیت‌های پذیرش تا زمان انتخاب رشته محل توسط داوطلبان از طریق مرکز سنجش آموزش پزشکی اطلاع رسانی می‌شود.

پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی ارتش، انستیتو پاستور ایران، علوم پزشکی بقیه الله، دانشگاه آزاد، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه شاهد، سازمان انتقال خون ایران، مرکز قلب شهید رجایی، مؤسسه سرم سازی از طریق وزارت بهداشت انجام شده ولی سایر شرایط از جمله خدمات و امکانات رفاهی تابع ضوابط و قوانین آن مؤسسات خواهد بود. وزارت بهداشت مسئولیتی در برابر شرایط خاص این مؤسسات ندارد.

دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تعهدی در قبال اسکان و تأمین خوابگاه ندارند و بر اساس امکانات موجود، خوابگاه در اختیار دانشجو قرار می‌دهند. داوطلبان برای این اطلاعات باید به سایت اینترنتی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنند.

تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله برای اعضای رسمی سپاه با ارائه مجوز شرکت در آزمون از معاونت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سپاه و سایر نیروهای مسلح شامل اعضای رسمی ارتش، نیروی انتظامی و وزارت دفاع با ارائه مجوز شرکت در آزمون از رده خدمتی مربوطه و تأیید فهرست شرکت کنندگان توسط این دانشگاه با پرداخت شهریه در قالب قرارداد آموزشی انجام خواهد شد.

همچنین داوطلبان متقاضی رشته‌های امتحانی داروسازی و آموزش هوشبری باید توجه داشته باشند که به محض دریافت جدول دانشگاه‌های پذیرنده رشته‌های داروسازی (شیمی دارویی، کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی، سم شناسی، ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی) و همچنین رشته آموزش هوشبری از مراجع ذیربط، اطلاعات لازم در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار