استخدام وزارت نفت سال 1401

دسته ها: استخدام و بازار کار استخدام سراسری

این آگهی منقضی شده است لطفا از برقراری تماس خود داری نمایید.در صورتی که صاحب آگهی هستید نسبت به تمدید اقدام فرمایید

استخدام وزارت نفت سال 1401

31 تیر 1402 – اعلام برنامه زمانی دعوت به مصاحبه آزمون استخدامی وزارت نفت سال 1401
به اطلاع می رساند سیستم كارنامه و برنامه زمانی دعوت به مصاحبه استخدامی آزمون وزارت نفت سال 1401 فعال شد.

جهت مشاهده برنامه زمانبندی اینجا کلیک نمایید

دانلود فرم استشهاد


24 تیر 1402 – نتایج آزمون استخدام وزارت نفت و شرکت های تابعه اعلام شد
به اطلاع می رساند نتایج آزمون استخدام وزارت نفت و شرکت های تابعه اعلام و اطلاعیه آن به شرح زیر منتشر شد.

جهت مشاهده نتایج اینجا کلیک نمایید

بر همین اساس به اطلاع می رساند که متقاضیان پس از دریافت نتیجه آزمون، در صورتی‌که بر اساس نتیجه مندرج در کارنامه آزمون، جزء معرفی‌شدگان اولیه هستند، می‌بایست برای مشاهده زمان و مکان برگزاری ارزیابی تکمیلی (مصاحبه فنی – تخصصی و روان‌شناختی) در روز چهارشنبه به تاریخ 1402/04/28 به‌ درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش مراجعه و بر اساس توضیحات و زمان‌بندی‌های مندرج در اطلاعیه مذکور اقدام لازم معمول نمایند.


24 اردیبهشت 1402 – اطلاعیه اعلام تاریخ پرینت كارت و زمان‌ برگزاری آزمون استخدامی شركت‌های تابعه وزارت نفت سال 1401
ضمن آرزوي موفقيت براي داوطلبانی كه در آزمون استخدامی شرکت‌های تابعه وزارت نفت ـ سال 1401 ثبت‌نام نموده‌اند، به اطلاع مي‌رساند كه آزمون مذکور صبح روز جمعه مورخ1402/02/29 در 46 شهرستان مختلف کشور برگزار مي‌شود، لذا نظر اين عزیزان را به موارد ذيل جلب مي‌نماید:

الف‌ – نحوه‌ و زمان پرينت كارت شركت در آزمون  
كارت‌ شركت در‌ آزمون‌ از روز دو شنبه 1402/02/25 براي مشاهده و پرينت بر روي درگاه اطلاع رساني این سازمان قرار خواهد گرفت. لذا داوطلبان شركت‌ در آزمون‌، براي شركت در جلسه امتحان بايد در تاريخ تعيين شده به شرح فوق به درگاه اطلاع رساني مذكور مراجعه و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه‌اي (نام، نام‌خانوادگي، كد ملي، سال تولد و …) و يا اطلاعات ثبت‌نامي (شماره پرونده و كد پيگيري و …) از كارت شركت در آزمون خود يك نسخه پرينت تهيه و براساس آدرس و زمان تعيين شده بر روي كارت شركت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه نمايند. بديهي است براي شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون و هم چنين اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكسدار و ارائه آن الزامي است. چنانچه داوطلبي به دليل در اختيار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبي، پرونده و يا كد پيگيري مورد نياز، موفق به پرينت كارت شركت در آزمون خود نمي‌شود، لازم است با مراجعه به درگاه این سازمان و ورود به سيستم پاسخگويي اینترنتی و انتخاب نام آزمون و تعيين موضوع پيگيري نسبت به دريافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، داوطلبي و يا كد پيگيري ثبت‌نام اقدام نمايد. لازم به ذكر است اين امكان براي داوطلبانی فراهم مي‌باشد كه در سيستم پاسخگويي داراي عضويت باشند. لذا ضرورت دارد داوطلبانی كه اطلاعات فوق را مفقود نموده‌اند با عضويت در اين سيستم نسبت به بازيابي اين اطلاعات اقدام نمايند.
ب‌ – درخصوص مندرجات کارت شرکت در آزمون چنانچه مغايرتي مشاهده شد، متقاضيان لازم است به شرح زير اقدام نمايند: با توجه به اطلاعات مندرج بر روي كارت شركت در آزمون، چنانچه مغايرتي در اطلاعات مندرج در بندهاي  1، 2، 4، 5 ، 6 ، 7، 11، 12، 15 و 16 كارت شركت (شامل نام خانوادگي، نام، تاريخ تولد، شماره شناسنامه، كد ملي، دین ، سهميه 5 درصد ايثارگران، وضعیت تاهل / تعداد فرزند، تاریخ فارغ التحصیلی و معدل) كارت شركت در آزمون مشاهده نموديد، لازم است براي اصلاح مورد يا موارد مذكور حداكثر تا تاريخ 1402/02/29 منحصراً به درگاه اطلاع رساني اين سازمان مراجعه و با ورود به قسمت ويرايش اطلاعات نسبت به اصلاح موارد اقدام نماييد و در صورتي كه نسبت موارد ذیل تفاوتي مشاهده نموديد ضروري است مطابق ساعت و تاريخ اعلام شده در بند «ج» به نماينده سازمان سنجش آموزش كشور مستقر در واحد رفع نقص حوزه مربوطه (به شرح جدول شماره 2) مراجعه نماييد.
1- چنانچه نسبت به بند های 3 ، 8 و 9 (جنس، معلولیت و شدت معلولیت) معترض هستيد.
2-چنانچه شماره داوطلب شما چه به صورت عددي و يا به صورت حروف ناخوانا مي‌باشد.
3- چنانچه كارت شركت در آزمون شما فاقد عكس مي‌باشد و يا عكس روي كارت داراي اشكالاتي از جمله؛ فاقد مُهر، واضح نبودن عكس و يا اشتباه عكس است ضرورت دارد ضمن همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون، 2 قطعه عكس 4 ×3 و كارت ملي يا شناسنامه عكسدار مطابق ساعت و تاريخ اعلام شده در بند «ج» به نماينده سازمان سنجش آموزش كشور مستقر در واحد رفع نقص حوزه مربوطه تا روز قبل از برگزاري آزمون مراجعه نماييد و موضوع را پيگيري نموده تا مشكل برطرف گردد، بديهي است در غير اين صورت فرد به عنوان متخلف تلقي مي‌گردد. ضمناً ساير اطلاعات مندرج بر روي كارت شركت در آزمون هر متقاضي براساس اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت‌نام كه توسط خود متقاضي تكميل گرديده، در نظر گرفته شده است.
تذكر مهم:  در مورد سهميه 25 درصد ايثارگران (بند 10) به اطلاع مي رساند هيچ گونه ويرايشي براي اين بند انجام نمي گيرد.
ج – آدرس و محل‌ رفع نقص كارت شركت در آزمون 
نماينده اين سازمان در روز پنجشنبه مورخ 1402/02/28 صبح از ساعت 8:30 الي 12:00 و بعدازظهر از ساعت 14:00 الي 18:00 در واحد رفع نقص حوزه مربوطه مستقر خواهد شد. براي اطلاع آن دسته از داوطلبانی كه براساس توضيحات بند «ب» ملزم به مراجعه به نماينده رفع نقص كارت سازمان مي‌گردند، شهرستانهاي محل برگزاري آزمون و رفع نقص کارت به شرح جدول مندرج در ذيل اين اطلاعيه مي‌باشد كه آدرس و محل تشكيل واحد رفع نقص كارت شركت در ‌آزمون هر شهرستان مشخص گرديده است.
د‍ – یادآوی های مهم‌ 
۱– برای حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون‌، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار الزامی است.
۲- فرآیند برگزاری آزمون از ساعت‌ 8:00 صبح (هشت) می‌باشد.
۳- در ورودی ِحوزه های امتحانی رأس‌ ساعت‌ 7:30 (هفت وسی) بسته خواهد شد، لذا داوطلبان لازم است قبل از بسته شدن درهای ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند.
۴- هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون باید چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاکن ، ماسک سه لایه (بدون فیلتر) و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد. رد و بدل کردن این موارد در جلسه آزمون تخلف محسوب می شود.
۵- داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله پیجر، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، جزوه، کتاب، ماشین‌حساب، هرگونه نُت و یادداشت و نظایر آن به جلسه آزمون اکیداً خودداری نمایند. به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج در این بند به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذیربط براساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری که بخشی از آن در بند« هـ ‍» آمده است، رفتار خواهد شد.
۶- به همراه داشتن تلفن همراه حتی بصورت خاموش در جلسه آزمون موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد.
۷- برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری لازم را بعمل آورید.
۸– حوزه های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و … معذور می باشند، بنابراین اکیدا توصیه می شود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جداً خودداری شود.
۹- داوطلبان برای آگاهی بیشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنمای شرکت در آزمون که بر روی درگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار دارد پرینت تهیه و نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام نمایند.
۱۰- با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاء کیفی حوزه های برگزاری آزمون، نیاز به نظرات شما به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزه‌ها دارد، خواهشمند است نسبت به تکمیل نمودن پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در آزمون استخدامی شرکت‌های تابعه وزارت نفت – سال 1401 از تاریخ 1402/02/29 لغایت 1402/03/04 بصورت اینترنتی از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام نمایید.
11-داوطلبان در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری برای آنها لازم است، حداکثر تا تاریخ 1402/03/06 از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی https://request.sanjesh.org با این سازمان مکاتبه نمایند. درخواست‌های واصله بعد از تاریخ فوق قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.
هـ– قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری
ماده ۵- تخلفات و جرایم در این قانون مشتمل بر موارد زیر است:
الف- ارتکاب هرگونه عملی که موجب بی‌نظمی در برگزاری آزمون گردد یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه های حافظه‌دار.
ب- ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه دار سازد از قبیل:
۱- ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون.
۲- تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست‌اندرکاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سئوال برای تخلف در آزمون.
۳- ثبت‌نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای داوطلب اصلی.
ج- استفاده از هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه های حافظه‌دار.
د- کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون برای پاسخ به سئوالات.
ه‍- دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان یا استفاده غیر مجاز از آنها.
و- هرگونه تغییر غیرمجاز سئوالات، اوراق و پاسخنامه‌های داوطلبان یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون.
ز- افشای سئوالات آزمون یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت دراین امر قبل یاحین برگزاری آزمون به هرنحو.
ح- خرید یا فروش سئوالات آزمون یا پاسخ آنها یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینکه سئوالات یا پاسخ آنها واقعی یا غیرواقعی باشد.
ماده ۶- هیأت‌های رسیدگی به تخلفات، صلاحیت صدور حکم به مجازات های زیر را درباره متخلفان دارند:
الف- درمورد مشمولان بند(الف) ماده (۵): اخطارکتبی با درج درپرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذی ربط یا محرومیت ازگزینش در آزمون همان سال.
ب- در مورد مشمولان بند (ب) یا بند (ج) ماده (۵): محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد.
تبصره- آرای هیأت‌های بدوی جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (۶) این قانون قابل تجدید نظر خواهی در هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها می‌باشد.
ماده ۷- در مورد مشمولان بندهای (د)، (ه‍)، (و) (ز) و (ح) ماده (۵) هیأت‌های رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون (۱۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا یک میلیارد (۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاکم دادگستری معرفی می‌نمایند.
ماده ۸– ارتکاب هر یک از اعمال موضوع ماده (۵) چنانچه در قالب عضویت در یک گروه یا شبکه باشد، موجب تشدید مجازات می‌شود و تشکیل دهنده و سرکرده گروه یا شبکه به حداکثر مجازات محکوم می‌گردد. مجازات هر یک از اعضاء که در ارتکاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده برای مرتکب می‌باشد.
ماده ۹- رسیدگی در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها مانع از رسیدگی برابر سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری یا هیأت‌های انتظامی اعضای هیأت علمی یا کمیته‌های انضباطی دانشجویان نیست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (۶) و (۷) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محکوم می‌گردد.
ماده ۱۰- در صورت محکومیت قطعی فردی به یکی از مجازات های مندرج در این قانون، به استثنای مجازات مندرج در بند (الف) ماده (۶)، هیات رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها، قبولی وی در آزمون را ابطال می‌نماید. در این صورت مؤسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هرگونه گواهی یا مدرک به وی خودداری خواهد نمود، و چنانچه گواهی فارغ‌التحصیلی به وی اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی هستند.
ماده ۱۱- چنانچه با بررسی‌های فنی و علمی، بین نمرات و رتبه اکتسابی داوطلب و سوابق تحصیلی وی مغایرت های غیرمتعارف مشهود و اساسی از قبیل عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش‌دانشگاهی با رتبه و نمره اکتسابی در آزمون وجود داشته باشد، با تأیید هیأت‌های بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها از داوطلب در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل می‌آید. تعیین وضعیت نهایی آزمون این داوطلب، بر اساس نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیأت بدوی است.
ماده ۱۲- هر مؤسسه یا آموزشگاه علمی و آموزشی که برای افزایش آمادگی داوطلبان شرکت در آزمون‌های مورد بحث این قانون فعالیت می‌کند، چنانچه در تخلفات ماده (۵) مشارکت داشته باشد، مجوز تأسیس آن لغو می‌شود و مدیران مسؤول آنها، علاوه بر محرومیت دائمی از تأسیس و اداره این گونه مراکز، به مجازات‌های پیش‌بینی شده در این قانون و سایر قوانین محکوم می‌شوند، و چنانچه مؤسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد، مجازات مدیران مسؤول آنها حداکثر مجازات مندرج در ماده (۶) است.
تبصره- در مورد آموزشگاه‌هایی که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذی‌ربط مدعی‌العلوم نیز می‌تواند رأساً نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید.
ز – نحوه تماس و ارتباط با سازمان سنجش آموزش و کشور
داوطلبان می‌توانند سئوال یا درخواست خود را از طریق سامانه پاسخگويي اينترنتي به نشانی https://request.sanjesh.org/، به این سازمان ارسال نمایند. ضمناً داوطلبان درصورت لزوم می‌توانند سئوال یا سئوالات خود را در ساعات اداری با شماره ‌تلفن ‌۴۲۱۶۳  با پیش شماره ۰۲۱ در میان بگذارند.

برای مشاهده جدول ( شماره یک ) شهرستان محل برگزاری آزمون اینجا را کلیک نمایید

برای مشاهده جدول (شماره 2) با جه های رفع نقص اینجا را کلیک نمایید


7 فروردین 1402 – اصلاحیه و تمدید مجدد ثبت نام آزمون استخدام وزارت نفت
به اطلاع می رساند ثبت نام آزمون استخدام شرکت های تابعه وزارت نفت تا 10 فروردین 1402 تمدید و اصلاحیه سری سوم دفترچه راهنمای آزمون منتشر گردید.

جهت مشاهده اصلاحیه اینجا کلیک نمایید


۲۸ اسفند ۱۴۰۱ – اطلاعیه مربوط به مهلت مجدد ثبت‌نام آزمون استخدامی شرکت‌های تابعه وزارت نفت سال ۱۴۰۱
پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون استخدامی شرکت‌های تابعه وزارت نفت در سال ۱۴۰۱ و شروع زمان ثبت‌نام از تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۱۵، به اطلاع متقاضیانی که در مهلت تعیین شده (از تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ لغایت ۱۴۰۱/۱۲/۲۸) موفق به ثبت‌نام در آزمون مذکور نشده‌اند می‌رساند، مهلت مجدد برای ثبت‌نام از روز شنبه مورخ ۱۴۰۲/۱/۵ تا روز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۲/۱/۸ در نظر گرفته شده است که متقاضیان می‌توانند ضمن مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام و اصلاحات مندرج در اطلاعیه‌های مورخ ۱۸ و ۱۴۰۱/۱۲/۲۵، منحصرا از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش در این خصوص اقدام نمایند.
ضمنا متقاضیانی که قبلا در این آزمون ثبت‌نام نموده‌اند، در صورت تمایل در بازه زمانی فوق می‌توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.

سوالات متداول آزمون استخدام وزارت نفت


25 اسفند 1401 – اصلاحیه (دوم) دفترچه آزمون استخدامی وزارت نفت سال 1401
به اطلاع می رساند که ضمن تمدید مهلت ثبت نام در آزمون تا تاریخ 1401/12/28 مجدداً اصلاحاتی مربوط به محل خدمت، شرایط احراز تحصیلی و کد رشته محل‌ها و ظرفيت کد رشته محل و مواد امتحاني حيطه تخصصی در دفترچه راهنمای آزمون منتشر گردید.

جهت مشاهده اصلاحیه اینجا کلیک نمایید


18 اسفند 1401 – اصلاحیه دفترچه آزمون استخدامی وزارت نفت سال 1401
به اطلاع می رساند اصلاحاتی مربوط به محل خدمت، شرایط احراز تحصیلی و کد رشته محل در دفترچه راهنمای آزمون منتشر گردید.
باتوجه به اصلاحیه اعلام شده امکان ویرایش اطلاعات برای متقاضیان ایجاد شده است. بر این اساس، آن دسته از متقاضیانی که قبلاً نسبت به ثبت نام اقدام نموده اند، می توانند در صورت تمایل تا پایان مهلت ثبت نام نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.

جهت مشاهده اصلاحیه اینجا کلیک نمایید


شرکتهای تابعه وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران بر اساس مجوز شماره 80296 مورخ 1401/10/12 صادره از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور، به منظور تأمین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز خود جهت اشتغال در محل های خدمتی صنعت نفت مطابق نیازمندی های اعلام شده از بین واجدین شرایط (مرد و زن) در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق برگزاری آزمون کتبی، ارزیابی تکمیلی (مصاحبه فنی – تخصصی و روانشناختی) ، طب صنعتی و گزینش، مطابق مقررات و ضوابط استخدام می نماید. از آنجا که تمامی شرایط و ضوابط شرکت در آزمون بر اساس محتویات این دفترچه راهنما می باشد، به داوطلبان توصیه و تأکید می گردد پس از مطالعه دقیق مفاد دفترچه مذکور و اطمینان از دارا بودن شرایط مندرج، نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند. بدیهی است ثبت نام در آزمون به منزله مطالعه کامل دفترچه راهنما و ضوابط آن تلقی خواهد شد.

تعاریف
منظور از برخی واژه ها و عبارتهای مندرج در این دفترچه راهنما به شرح ذیل می باشد:
داوطلب بومی: داوطلب بومی به داوطلبی اطلاق میگردد که “متولد “یا “ساکن با سابقه 10 سال سکونت” در همان شهرستان/ استان محل تقاضا برای استخدام باشد. شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، کرج و قم مشمول امتیازات افراد بومی (بومی شهرستان/بومی استان) نمیشوند.
تبصره 1 :بومی بودن افراد از طریق یکی از شرایط ذیل احراز می گردد:
1 .محل تولد مندرج در شناسنامه داوطلب با شهرستان/ استان محل خدمت مورد تقاضا یکی باشد.
تبصره: باتوجه به تغییرات تقسیمات کشوری در سالهای مختلف، درصورت اختلاف نظر یا ابهام درخصوص شهرستان/ استان محل تولد، ملاک عمل نظر اداره کل ثبت احوال استان مربوطه خواهد بود.
2 .استفاده از اولویت بومی از طریق سکونت به موجب تأیید ساکن بودن، به مدت حداقل ده سال سکونت با ارائه استشهاد محلی (براساس فرم پیوست) ممهور به مهر نیروی انتظامی (پاسگاه یا کالنتری محل) در شهرستان/استان مورد تقاضا خواهد بود.
تبصره1 :داشتن گواهی تحصیل در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان / دوره اول و دوم متوسطه در شهرستان یا استان محل تقاضا با تایید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه میتواند به عنوان تمام یا قسمتی از سابقه ده سال سکونت به شرط ارائه استشهاد محلی مبنی بر تایید ساکن بودن فعلی فرد در شهرستان یا استان محل تقاضا (براساس فرم پیوست) ملاک محاسبه قرار گیرد.
تبصره2 :افراد بومی متقاضی بهره مندی از اولویت بومی میبایست در زمان ثبت نام، گزینه »من متقاضی استفاده از اولویت بومی هستم« را انتخاب نمایند. ارائه فرم استشهاد محل سکونت برای برخورداری از اولویت بومی (درخصوص مواردیکه داوطلب بر مبنای ساکن بودن و حداقل ده سال سکونت به عنوان بومی شناخته می شود) منحصراً برای داوطلبانی که بعد از اعلام نتایج آزمون برای مرحله بعدی و طی مراحل ارزیابی تکمیلی به شرکت های متقاضی معرفی میشوند ضروری میباشد.
تعریف اقماری: در صنعت نفت بر اساس شرایط محیطی و ماهیت تخصصی عملیات شرکت، مناطقی وجود داشته )ازجمله سکوهای حفاری، مراکز تولید و بهره برداری، دریا و جزایر خلیج فارس و …( که شرایط اسکان کارمند به همراه خانواده در آن مناطق فراهم نمی باشد و برهمین اساس برنامه های کاری شرکت حسب مورد و صلاح دید سازمان در حال حاضر به صورت دو هفته کار و دو هفته استراحت/ دو هفته کار و یك هفته استراحت/ یك هفته کار و یك هفته استراحت خواهد بود . شایان ذکر است برنامه های کاری در شرایط اقماری متناسب با عملیات به دو صورت روزکار و یا نوبتکار می باشد.
تعریف اسکان: در صنعت نفت مناطقی که امکان و شرایط سکونت کارمند به همراه خانواده در آن منطقه و یا شهرستان های اطراف منطقه جغرافیایی فراهم باشد، برنامه کاری اسکان جاری می باشد.بدیهی است شرکت در قبال سکونت خانواده هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت. شایان ذکر است برنامه های کاری در شرایط اسکان نیز متناسب با ماهیت تخصصی عملیات شرکت به دو صورت روزکار و یا نوبتکار می باشد.
گروه پردازشی: مجموعهای از داوطلبان استخدامی ثبت نام شده در سامانه سازمان سنجش که از نظر مقطع، رشته و گرایشهای تحصیلی مورد نیاز یکسان بوده و محل خدمت و سهمیه استخدامی انتخابی آنها نیز یکی باشد که این افراد در رقابت با یکدیگر قرار میگیرند.
حدنصاب: كسب حداقل نمره مورد نیاز در آزمون كتبی و مصاحبه فنی – تخصصی.
پردازش: فرآیندهای محاسبه نمرات و اعمال امتیازات قانونی و اجرای قوانین و مقررات مربوطه در هریك از گروههای پردازشی (رشته – محل خدمت).
سهمیه ایثارگران: درصدی از ظرفیت مجوز استخدام که براساس قوانین لازم الاجرا در صنعت نفت به داوطلبان مشمول این سهمیه به شرح ذیل و مطابق جدول نیازمندیهای تعیین شده، اختصاص مییابد:
الف: ایثارگران سهمیه بیست و پنج درصد (25 ٪)شامل:
1 .جانبازان
2 .همسر و فرزندان شهدا
3 .آزادگان
4 .همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر
5 .همسر و فرزندان آزادگان یکسال و باالی یکسال اسارت
6 .پدر، مادر، خواهر و برادر شهید
ب: ایثارگران سهمیه پنج درصد (5 ٪) شامل:
1 .رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها
2 .همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها
3 .فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد
4 .فرزندان آزادگان کمتر از یکسال اسارت
تذكر: مراجع رسمی تأیید مدت حضور داوطلبانه در جبهه ها عبارتند از:
ارتش جمهوری اسلامی ایران: گواهی جبهه در سطح ستاد آجا و نیروهای چهارگانه (نزاجا، پداجا، نهاجا، نداجا) صرفاً با امضای معاون نیروی انسانی. (قرارگاه های منطقه ای آجا نیز مجاز به صدور گواهی هستند)
سپاه پاسداران انقالب اسلامی: گواهی جبهه در سطح ستاد سپاه، نیروهای پنجگانه (نزسا، ندسا، هوافضا، نیروی قدس، سازمان بسیج) با امضای معاون نیروی انسانی نیروها و در سطح سپاه استانی صرفاً با امضای فرمانده سپاه استان.
توضیح 1 :قرارگاه ها و مناطق دریایی ندسا (یکم- دوم- سوم- چهارم و مرکز تخصصی موشکی نصر (و قرارگاههای نزسا) کربال- نجف – حمزه سیدالشهدا (س) – قدس – مدینه منوره – غدیر عاشورا – ثامن الائمه (ع) مجاز به صدور گواهی برای کارکنان واجد شرایط خود می باشند.
توضیح 2 :در خصوص مدافعان حرم (جبهه مقاومت) صدور گواهی برای نیروهای کادر سپاه، با امضای فرماندهی قرارگاه سلمان و جهت نیروهای بسیجی داوطلبانه با امضای فرمانده قرارگاه شهید همدانی مجاز و معتبر می باشد.
جهاد كشاورزی: مرجع صدور گواهی اداره کل امور اداری وزارت جهاد کشاورزی و در استانها معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استانها می باشد.
نیروی انتظامی: صدور گواهی با امضای معاون نیروی انسانی فراجا و برای بازنشستگان و اعضای وابسته، صدور گواهی توسط دستیار فرمانده و رئیس مرکز بازنشستگان فراجا و همچنین فرماندهی انتظامی در استانها صادر می گردد.
وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح: صدور گواهی به صورت متمرکز و صرفاً با امضای معاون نیروی انسانی وزارت مذکور صورت می گیرد.
شرایط عمومی
1 .داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
2 .اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی
3 .التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
4 .عدم اعتیاد به مواد مخدر
5 .نداشتن سابقه محکومیت جزایی و کیفری موثر
6 .داوطلبان استخدام نباید جز نیروهای بازنشسته دستگاه های اجرایی باشند.
7 .عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی، همچون محکومیت به مجازاتهای اخراج، بازنشستگی،
بازخریدی خدمت و انفصال دائم از خدمات دولتی به موجب آراء مراجع قضایی و یا قانونی ذی صلاح
8 .برخورداری از سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند.
9 .دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم قانونی برای مردان
تذكر1 :تاریخ اتمام خدمت نظام وظیفه و یا تاریخ صدور معافیت دائم میبایست حداکثر تا تاریخ 1402/2/28 باشد. (یک روز قبل از برگزاری آزمون)
تذكر2 :با عنایت به ماده (8) مصوبه شماره 14006795/ دش مورخ 1400/05/05 شورای عالی انقلابی فرهنگی، دانش آموختگان برتر مشمول تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی، نخبگانی که پروژه تحقیقاتی جایگزین خدمت مورد تأیید مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح را شروع نموده و دوره آموزش نظامی خود را طی نمودهاند، میتوانند قبل از صدور کارت پایان خدمت در آزمون استخدامی ثبتنام نمایند. این دسته از افراد در صورت پذیرفته شدن در آزمون استخدامی، حداکثر تا یكسال (12 ماه) پس از تاریخ برگزاری آزمون، میبایست نسبت به ارائه گواهی پایان خدمت خود اقدام نمایند. در صورت عدم ارائه گواهی پایان خدمت در زمان مقرر، ادامه فرآیند استخدامی آنها متوقف گردیده و حتی در صورت قبولی نهایی در آزمون صنعت نفت، استخدام و بکارگیری آنها کان لم یکن تلقی میگردد. بدیهی است تاریخ شروع بکار این دسته از متقاضیان، بعد از تاریخ اتمام خدمت نظام وظیفه ایشان خواهد بود.
تبصره: نحوه تشخیص شرایط افراد، بدواً به صورت خوداظهاری میباشد. لیکن چنانچه حسب مدارک و مستندات، خلاف آن ثابت شود، افراد در هر از مرحله استخدام که باشند، فرآیند استخدامی آنها متوقف گردیده و بکارگیری آنها کان لم یکن تلقی میگردد.
شرایط سنی
حداقل سن داوطلبان جهت امکان ثبت نام در آزمون استخدامی 20 سال و حداکثر 40 سال خواهد بود.(ملاک عمل تاریخ اولین روز ثبت نام)
تبصره 1 -براساس قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، جانبازان، آزادگان، همسران و فرزندان شهداء، همسران جانبازان 25% و بالاتر، فرزندان جانبازان، همسران آزادگان یکسال و بالای یك سال اسارت، فرزندان آزادگان ، رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه مشمول شرط حداکثر سن جهت استخدام نمیگردند.
تبصره 2 -بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به ازای تاهل و نیز داشتن هر فرزند یکسال تا حداکثر پنج سال به حداکثر سن اضافه می گردد. امتیدازات فوق الذکر، مشروط بر آن است که نرخ باروری شده هر استان محل زادگاه داوطلب یا فرزند وی، بالای 5/2 نباشد. مبنای تعیین نرخ باروری، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری آزمون استخدامی شرکتهای تابعه وزارت نفت میباشد.
تبصره 3 -بنا به ضرورت تکمیل سنوات مورد نیاز برای اعمال قوانین و مقررات صندوق بازنشستگی صنعت نفت، در هرحال و تحت هیچ شرایطی نباید حداکثر سن با مراعات تبصره های 1 و 2 برای آقایان 50 سال و بانوان 40 سال بیشتر باشد.
ضوابط تحصیلی
صرفاً مدارك دارای یکی از عناوین (گواهینامه موقت فراغت از تحصیل) یا (دانشنامه پایان تحصیلات) یا (ارزشنامه مدرك تحصیلی خارج از کشور که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) صادر گردیده در یکی از مقاطع و رشته های تحصیلی مورد نیاز و با رعایت موارد ذیل قابل قبول میباشد:
*مدارك دانشگاهی افرادی که از طریق آزمون های سراسری دانشگاه های دولتی یا آزاد اسلامی موفق به ورود به مراکز آموزش عالی برای دریافت مدرك رسمی در یکی از رشته های مورد نیاز شده باشند و یا مدارك ایشان از لحاظ ارزش علمی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی باشد، مورد پذیرش واقع میگردند.
تبصره: فارغ التحصیلان خارج از کشور پس از تأیید ارزشنامه مدرك تحصیلی ایشان از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به ثبت نام براساس جدول نیازمندی ها اقدام نمایند.
*مدارك با عنوان (گواهینامه موقت پایان تحصیلات) صرفاً تا تاریخ اعتبار مندرج در آن قابل قبول میباشد و متقاضیان دارای مدارکی که دوره اعتبار آن منقضی گردیده، ملزم به ارائه (دانشنامه پایان تحصیلات) خود در موعد کنترل مدارك (روز ارزیابی تکمیلی – مصاحبه فنی تخصصی و روانشناختی) خواهند بود.
*هیچ گونه مدرك دیگری اعم از گواهی اتمام، معادل، افتخاری و یا نامه های صادره از دانشگاه ها از جمله لغو معافیت تحصیلی نظام وظیفه و یا غیره، به عنوان مدرك تحصیلی معتبر ملاک عمل قرار نمیگیرد.
*داوطلبان استخدام بایستی با بالاترین مقطع تحصیلی اخذ شده، طبق نیازمندیهای اعلام شده در آزمونهای استخدامی شرکت نمایند. بدیهی است در صورتی که در هر یك از مراحل استخدام مشخص شود، فرد دارای مقطع تحصیلی بالاتر با تاریخ اخذ یك روز قبل از برگزاری آزمون بوده، ادامه سایر اقدامات مربوط به جذب متوقف و موضوع استخدام منتفی خواهد شد. فلذا افراد دارای مقطع تحصیلی بالاتر امکان شرکت در آزمون استخدامی در مقطع تحصیلی پایین تر را نخواهند داشت.
تذكر مهم: صرفاً متقاضیانی که تاریخ فراغت از تحصیل مدرك تحصیلی معتبر آنان تا تاریخ یك روز قبل از برگزاری آزمون کتبی باشد مجاز به ثبت نام و شرکت در این آزمون خواهند بود. داوطلبان ذکور نیز جهت ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی میبایست کارت معافیت یا کارت پایان خدمت نظام وظیفه خود را تا تاریخ یك روز قبل از برگزاری آزمون اخذ نموده باشند.
سهمیه ها
– سهمیه 25 درصدی ایثارگران
5 درصد از ظرفیت جذب مجوز استخدامی به جانبازان و آزادگان ، همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان 25 %و بالاتر، همسر و فرزندان آزادگان دارای یكسال و بالای یكسال اسارت و پدر، مادر و خواهر و برادر شهید، براساس توافقات و هماهنگی های بعمل آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران و در چارچوب جدول نیازمندیهای تعیین شده، اختصاص مییابد. داوطلبان شرکت کننده در این سهمیه حسب هماهنگی بعمل آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران میبایست به نکات ذیل توجه نمایند:
*این دسته از مشموالن میبایست مشابه سایر داوطلبان در آزمون کتبی ثبتنام و شرکت نموده باشند و رشته محل خدمت هایی که صرفاً مختص سهمیه 25 درصد می باشد را انتخاب نمایند.
*نمرات این دسته از داوطلبان در گروه های پردازشی اختصاصی سهمیه 25 درصد (صرفاً در مقایسه و رقابت با سایر مشمولان محل خدمت – سهمیه یاد شده (مورد پردازش قرارگرفته و نفرات برگزیده آزمون کتبی به تعداد حداکثر سه برابر سهمیه تخصیصی به سایر مراحل راه پیدا میکنند.
*ایثارگران متقاضی بهره مندی از سهمیه استخدامی 25 درصد، موضوع ماده (21) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، برای ثبت نام و بهره مندی از سهمیه مزبور، لازم است ابتدا اطلاعات خود را در سیستم سجایا (سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران) ثبت نموده و مراتب ایثارگری ایشان نیز توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران تأیید گردد. در صورت عدم
تأیید بنیاد مذکور، این داوطلبان مجاز به انتخاب رشته – محل خدمت های مشخص شده برای سهمیه یاد شده نمیباشند.
* کسب حد نصاب نمره آزمون کتبی برای مشمولین 25 درصد ایثارگران در سهمیه مذکور الزامی نمی باشد. بدیهی است درصورتی که ایثارگران مشمول بند (1-4 ) فوق، حسب صلاحدید خود، متقاضی شرکت در این سهمیه نباشند و صرفاً در رشته – محل خدمتهای سهمیه آزاد شرکت نمایند، کسب حد نصاب نمره آزمون کتبی الزامی می باشد.
– سهمیه 5 درصدی ایثارگران
5 درصد از کل ظرفیت جذب مجوز استخدامی به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه و همسر و فرزندان آنان، فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد (25%) فرزندان آزادگان با کمتر از یكسال سابقه اسارت و از طریق شرکت
در فرآیند آزمون استخدامی اختصاص مییابد. داوطلبان شرکت کننده در این سهمیه میبایست به نکات ذیل توجه نمایند:
* نیازمندیهای مربوط به مشمولین این سهمیه در دفترچه راهنمای آزمون مشخص گردیده، لذا این دسته از داوطلبان برای اعمال سهمیه مذکور صرفاً باید رشته – محل خدمتهای مشخص شده را انتخاب نمایند و براین اساس نیز پردازش در محل خدمت – سهمیه انجام و نفرات برگزیده آزمون کتبی به تعداد حداکثر سه برابر ظرفیت تخصیص یافته به مرحله ارزیابی تکمیلی راه مییابند.
* کسب حد نصاب نمره آزمون کتبی برای مشمولین 5 درصد ایثارگران در سهمیه مذکور الزامی نمیباشد.
* بدیهی است درصورتی که ایثارگران مشمول بند )2-4 )فوق، حسب صالحدید خود، متقاضی شرکت در این سهمیه نباشند و صرفاً در رشته – محل خدمتهای سهمیه آزاد شرکت نمایند، کسب حد نصاب نمره آزمون کتبی الزامی میباشد.
– سهمیه 3 درصدی معلولین
داوطلبان دارای معلولیت با توجه به نوع معلولیت های اشاره شده در جدول نیازمندیها ، مجاز به انتخاب در این سهمیه می باشند که از طریق شرکت در آزمون، از محل سهمیه استخدامی3 درصد معلولین، با کسب حد نصاب براساس رقابت بین کلیه داوطلبان مشمول این سهمیه در یکی از رشته – محل خدمت های مختص سهمیه مزبور، به میزان حداکثر دو برابر ظرفیت و با رعایت نکات ذیل به سایر مراحل معرفی می گردند:
* نیازمندیهای مربوط به مشمولین این سهمیه، حسب هماهنگی سازمان بهزیستی کشور در دفترچه آزمون مشخص گردیده، لذا این دسته از داوطلبان، برای اعمال سهمیه مذکور صرفاً باید رشته – محل خدمتهای مشخص شده در سهمیه یادشده را انتخاب نمایند.
* معلولین باید مطابق نظر طب صنعتی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، توانایی لازم برای انجام کاری که جهت آن استخدام میشوند را با درنظر گرفتن نوع معلولیت داشته باشند.
* نمرات این دسته از داوطلبان در گروه های پردازشی اختصاصی سهمیه 3 درصد معلولین (صرفاً در مقایسه و رقابت با سایر مشمولان محل خدمت – سهمیه یاد شده) مورد پردازش قرار می گیرد.
* افراد بهره مند از این سهمیه در صورت قبولی در آزمون کتبی، در مرحله برگزاری ارزیابی تکمیلی (مصاحبه فنی-تخصصی و روانشناختی) میبایست نسبت به اخذ تأییدیه لازم از سازمان بهزیستی کشور اقدام و در صورت ارائه مدرك مورد اشاره مجاز به ورود به مرحله بعدی خواهند بود.
– سهمیه بومی استان هرمزگان
باتوجه به ماهیت مجوز استخدامی صادره، نیازمندیهای نیروی انسانی این استان می بایست صرفاً از نفرات بومی استان مذکور تأمین گردد، لذا داوطلبان واجد شرایط بومی، مجاز به شرکت در این سهمیه میباشند. همچنین داشتن شرط بومی استان هرمزگان برای داوطلبان دیگر سهمیه ها 025 و 5 درصد ایثارگران و 3 درصد معلولین) الزامی میباشد. بدیهی است داوطلبان غیر بومی استان مذکور مجاز به انتخاب در این سهمیه نخواهند بود.
– سهمیه آزاد
داوطلبانی که مشمول / متقاضی بهره مندی از هیچ کدام از سهمیه های 5 و 25 درصدی ایثارگران، 3 درصدی معلولین و سهمیه بومی استان هرمزگان نباشند.
نیازمندیهای مربوط به مشمولین این سهمیه در دفترچه راهنمای آزمون مشخص گردیده، لذا این دسته از داوطلبان برای اعمال سهمیه مذکور صرفاً باید رشته – محل خدمتهای مشخص شده را انتخاب نمایند و براین اساس نیز پردازش در محل خدمت – سهمیه انجام و نفرات برگزیده آزمون کتبی به تعداد حداکثر سه برابر ظرفیت تخصیص یافته به مرحله ارزیابی تکمیلی راه مییابند.
تبصره: مشمولین سهمیه معلولین، با توجه به ضرورت رعایت شرایط احراز سمتهای استخدامی صرفاً می بایست مطابق جدول نیازمندیها نسبت به انتخاب محل های خدمتی تعیین شده جهت سهمیه مذکور اقدام نمایند.
– تذكرات مهم درباره سهمیه ها:
1 -واجدین شرایط سهمیه های 5 و 25 درصد بنیاد شهید و امور ایثارگران و 3 درصد معلولین، صرفاً مجاز به انتخاب یکی از سهمیه های فوق الذکر می باشند و در صورت داشتن شرایط همزمان دو یا چند سهمیه، فقط انتخاب یکی از سهمیه های مذکور قابل پذیرش است. ضمناً امکان بهره مندی از سهمیههای یادشده برای متقاضیان استخدام در استان هرمزگان، منوط به داشتن شرایط بومی استان هرمزگان می باشد و واجدین شرایط سهمیه آزاد نیز امکان ثبت نام در دیگر سهمیه های مشخص شده این جذب را نخواهندداشت.
2 -هر داوطلب در سهمیه انتخابی خود تنها امکان تعیین یك محل خدمت از تعداد ظرفیت اختصاص یافته به سهمیه انتخابی را دارد.
توجه: کارجوی گرامی، متن بالا شامل بخشی از شرایط دفترچه استخدامی می باشد، جهت مشاهده متن کامل بر روی دانلود دفترچه شرایط در کادر پایین کلیک نمایید.
تقویم آزمون:
مهلت ثبت نام: تا 26 اسفند 1401
زمان دریافت کارت: 25 اردیبهشت 1402
زمان برگزاری آزمون: 29 اردیبهشت 1402

جهت دانلود دفترچه شرایط (PDF) اینجا کلیک نمایید

جهت ثبت نام کلیک نمایید

هنگام تماس حتما بگویید که آگهی را در اهواز نیاز دیده اید
استخدام و بازار کار استخدام سراسری

تذکر پلیس فتا:

لطفا پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری اطمینان حاصل نمایید.


تذکر اهواز نیاز:

"اهواز نیاز" هیچ گونه مسئولیتی در قبال آگهی های درج شده ندارد،لطفا دقت نمایید.